Wypowiedź pomeczowa

1:5 – oto wynik w meczu na szczycie Bundesligi na Volkswagen Arena. Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Jest to rozczarowujące, jednak teraz już tego nie zmienimy – tłumaczył Jürgen Klinsmann, który był jedyną osobą wypowiadającą się po meczu z szeregów FCB.

Wywiad z Jürgenem Klinsmannem:

Pytanie – Panie Klinsmann, co ma Pan do powiedzenia po najwyższej porażce w tym sezonie.
Klinsmann –
Oczywiście jesteśmy przygnębieni, przecież to pewne. W szczególności po dobrze rozegranej 1 połowie i po szybkiej, świetnej reakcji na bramkę na 0:1.

Co stało się później?
W drugiej połowie popełnialiśmy zbyt dużo błędów w cofaniu się do bramki, a bledy indywidualne dopełniły złego. Gdy gracze Wolfsburgu otrzymali swoje szanse, to dla nas było fatalnie. Jednak o tym wiemy wszyscy.

Czy nie było to stratą dla całej formacji obronnej?
Oczywiście, że każdy z piłkarzy weźmie kartkę i przy oglądaniu meczu w telewizji spisze błędy, które niczym, reakcja łańcuchowa doprowadziły do strat bramek. Jest to rozczarowujące, jednak teraz już tego nie zmienimy.

W środę rozegrany zostanie mecz w LM przeciwko Barcelona. Jak przygotuje Pan na to swoją drużynę?
Musimy patrzeć w przyszłość i możliwie szybko zmienić podejście. Pewnie, że porozmawiamy o błędach, które zostały dziś popełnione,. Jednak od jutra patrzymy tylko na Barcelonę. Jesteśmy profesjonalistami i naszym zadaniem jest podniesienie się, nawet w obliczu takiej klapy jak dziś. Powstaniemy i w Barcelonie zagramy naprawdę dobry mecz.

Jak ocenia Pan te porażkę w odniesieniu do walki o Mistrzostwo Niemiec?
Musimy to jakoś przełknąć. Dziś mogliśmy zrobić ogromny krok do przodu, podobnie jak zrobił to Wolfsburg. Nie udało nam się i mamy teraz 3 punkty straty do lidera. Jest jeszcze wystarczająco dużo meczów, jednak pewne jest, że nastroje na pewno nie są dobre. Trzeba to jakoś przeżyć.