DieRoten.pl
Reklama

Voeller krytykuje pomysł organizacji Mundialu co 2 lata

fot. Photogenica
Reklama

Od dłuższego już czasu w mediach spekuluje się, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej dąży do organizacji turnieju mistrzostw Świata co dwa lata.

Niemniej jednak pomysł Infantino i spółki od miesięcy spotka się z ogromną krytyką wśród działaczy klubów, ekspertów i piłkarzy na całym piłkarskim świecie.

Ostatnio dość krytycznie na temat idei organizacji Mundialu co 2 lata przez FIFA, wypowiedział się kierownik sportowy Bayeru 04 Leverkusen – Rudi Voeller. Szef „Aptekarzy” w rozmowie dla „Bild TV” podkreślił, że władze Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej powinny wykorzystać czas Świąt na refleksję i opamiętanie się.

− To dobrze, że wciąż o tym mówicie. Dla mnie nie ma lepszego momentu, aby osoby odpowiedzialne, a przede wszystkim Gianni Infantino z FIFA, przemyślały to jeszcze raz – powiedział Voeller.

− Okres między Świętami a Nowym Rokiem, to zwykle czas refleksji. Co więcej, nie tylko prezydent Światowej Federacji Piłki Nożnej powinien się w tej kwestii opamiętać – mówił dalej.

− Na przykład Arsene Wenger, który forsował ten szalony pomysł. To szkodliwe dla piłki i powinno zostać jak najszybciej odłożone na półkę – podsumował Rudi Voeller.

Warto wspomnieć, że Rudi Voeller nie jest osamotniony w swojej opinii, albowiem wielu innych działaczy z całego świata jest przeciwnych organizowaniu Mundialu co dwa lata – w tym bossowie Bayernu Monachium.

Źródło: Bild TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...