DieRoten.pl
Reklama

Utalentowany Gruda na celowniku Bayernu?

fot. Fotolia
Reklama

Co prawda do otwarcia letniego okienka wciąż pozostało sporo czasu, ale w mediach już pojawia się wiele plotek odnośnie możliwych ruchów transferowych.

Nie jest już żadną tajemnicą, że tego lata Bayern Monachium czeka niemała rewolucja kadrowa w pierwszym zespole – zapowiedzieli to już chociażby Max Eberl oraz Christoph Freund.

Nikogo nie powinno więc dziwić, że dziennikarze coraz częściej spekulują o możliwych ruchach transferowych bawarskiego klubu – dotyczy to nie tylko możliwych odejść z pierwszej drużyny rekordowego mistrza Niemiec, ale i przede wszystkim wzmocnień.

Wczoraj z kolei dość ciekawe informacje przedstawili dziennikarze „Bilda”, którzy to donoszą z kolei, że FCB jest jednym z kilku klubów, które są poważnie zainteresowane Brajanem Grudą, który na co dzień występuje w zespole Mainz 05.

Jak donosi Tobias Altschaeffl, monachijczycy już od dłuższego czasu obserwują skrzydłowego i co więcej – nawiązano już nawet pierwszy kontakt. Mimo wszystko moguncjanie nie chcą sprzedawać swojego gracza i preferują pozostawić go w drużynie na kolejny rok.

Dlatego też M05 w przypadku potencjalnej sprzedaży, aby odstraszyć nabywców, będzie domagało się co najmniej 50 milionów euro za Niemca. Co do zainteresowanych, to w gronie tym oprócz Bayernu wymienia się m. in. Leverkusen, Lipsk czy Dortmund.

Brajan Gruda

19-letni Gruda nominalnie jest prawoskrzydłowym, lecz z powodzeniem może również grać jako ofensywny pomocnik czy napastnik. W sezonie 2023/24 Brajan wystąpił w 29 meczach dla Mainz (1740 minut), zaś jego dorobek w tym czasie to 4 bramki oraz 3 asysty.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...