Upamecano i Mane z bramkami dla reprezentacji

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna. Tradycyjnie powołanych zostało wielu graczy pierwszej zespołu FCB.

Wczorajszego wieczoru odbyły się kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu Monachium – tym razem mowa o pojedynkach Francji z Holandią oraz Senegalu z Mozambikiem. Poniżej znajdziecie krótkie raporty z tych meczów.

Francja 4:0 (3:0) Holandia

W swoim pierwszym meczu w ramach eliminacji do EURO 2024, podopieczni Didiera Deschampsa pokazali się z bardzo dobrej strony i rozbili swoich rywali z Holandii. Koniec końców bój na Stade de France w Paryżu zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść wicemistrzów świata z 2022 roku.

Warto podkreślić, że po zaledwie ośmiu minutach, Francuzi prowadzili już 2:0 po bramkach Antoine’a Griezmanna oraz Dayota Upamecano. Co do pozostałych dwóch goli, na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe, który wystąpił w roli kapitana.

Senegal 5:1 (4:0) Mozambik

Swój mecz w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki rozegrali także reprezentanci Senegalu, którzy podejmowali na własnym podwórku Mozambik. Jak można było się spodziewać, Senegalczycy nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i rozbili ich aż 5:1.

Sadio Mane spędził na boisku pełne 90 minut i zdobył także jedną z bramek. Co do pozostałych strzelców, swoje trzy grosze dołożyli także Yossouf Sabaly, Ilman Ndiaye, Boulaye Dia oraz Habib Diallo.