Ulreich: Cudownie jest zagrać po takiej długiej przerwie

W minionej kolejce Bundesligi Sven Ulreich strzegł dostępu do bramki Bayernu Monachium, po tym jak operację lewej nogi przeszedł Manuel Neuer, który powinien wrócić do gry już w najbliższą sobotę.

Dla drugiego golkipera Bayernu Monachium był to wyjątkowy mecz, gdyż dla Svena był to drugi pojedynek w tym sezonie ligowym – po raz pierwszy Ulreich miał okazję bronić bramki FCB w Lidze Mistrzów przeciwko FK Rostow 23 listopada 2016 (porażka FCB 3:2).

Podczas ostatniej rozmowy z telewizją Bayernu Monachium Sven Ulreich otwarcie przyznał, iż gra po tak długiej przerwie i możliwość gry w pierwszym składzie sprawiała mu ogromną przyjemność.

Świetnie jest wrócić po tak długiej przerwie. To było prawie pół roku. Oczywiście to jeszcze bardziej zadowalające, kiedy zespół pokazuje tak dominujący styl – powiedział drugi bramkarz Bayernu Monachium.

W najbliższych 30 dniach pozostało nam jeszcze do rozegrania osiem spotkań, dlatego też koncentrujemy się obecnie na tym co tak naprawdę ma znaczenie – kontynuował Sven Ulreich w rozmowie z FCB.tv.

W nadchodzących tygodniach chcemy położyć fundamenty na to, na co tak długo pracowaliśmy i mieliśmy nadzieję zakończył golkiper „Dumy Bawarii”.

Dziś wieczorem Bayern zmierzy się na wyjeździe z TSG Hoffenheim, zaś w najbliższą sobotę monachijczycy będą gościć na Allianz Arenie Borussię Dortmund. Kilka dni później odbędzie się najważniejszy mecz w tym sezonie – ćwierćfinałowy pojedynek z Realem Madryt.

Źródło: FCB.tv