DieRoten.pl

UEFA wszczęła postępwanie przeciwko Bayernowi

24.11.2017, 10:50:33
Photogenica

W ostatnim meczu Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów przeciwko drużynie RSC Anderlecht, kibice bawarskiego zespołu protestowali przeciwko wysokim cenom biletów w LM.

Kibice Bayernu nie tylko wywiesili banner podczas spotkania, ale i również około siedemnastej minuty pojedynku zaczęli rzucać na murawę fałszywe pieniądze – sympatycy „Die Roten” chcieli tym samym wyrazić swój protest wobec wysokich cen biletów w spotkaniach wyjazdowych Ligi Mistrzów.

− Czy wasza chciwość została w końcu zaspokojona? 100€? brzmiała treść wywieszonego banneru.

UEFA nie ma zamiaru przechodzić obok tej sprawie obojętnie − Unia Europejskich Związków Piłkarskich wszczęła dyscyplinarne postępowanie skierowane przeciwko Bayernowi Monachium z powodu zachowania kibiców.

Zdaniem organów UEFA kibice mistrzów Niemiec wywiesili w środowym pojedynku Ligi Mistrzów „nielegalny banner” oraz rzucali „przedmioty” na murawę boiska co wymagało „interwencji” i przerwania spotkania na jakiś czas.

W oświadczeniu jednej z najbardziej znanych grup kibicowskich Bayernu „Club #12” możemy przeczytać, że ceny biletów wyjazdowych na spotkania w fazie grupowej są zbyt wysokie i należy przeciwdziałać temu. Cena jednego biletu wyniosła dokładnie 100 euro.

Wielu kibiców Bayernu Monachium ogłosiło, że nie uda się do Brukseli ze względu na ceny. Co więcej mistrzowie Niemiec dopłacili nawet do biletów wyjazdowych, dlatego też cena jednego biletu wyniosła 70 euro.

To nie może być długoterminowym rozwiązaniem. Niestety protesty są jedyną opcją, aby poinformować i uświadomić szefów UEFA urzędujących w swoich pałacach, że pensje urzędników UEFA nie są reprezentatywne dla możliwości zarobkowych przeciętnego kibica. Prosimy UEFA do wdrożenia przepisów, które istnieją od lat.  – czytamy w oświadczeniu „Club #12”.

Cała sprawa zostanie rozpatrzona przez organy UEFA i ciało dyscyplinarne organizacji 7 grudnia. Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwszy taki przypadek, kiedy kibice Bayernu protestują przeciwko wysokim cenom biletów – w październiku 2015 roku kibice „Gwiazdy Południa” zbojkotowali pierwsze pięć minut pojedynku Arsenalu z Bayernem w Londynie na Emirates Stadium.

źródło: Twitter / ESPN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.11.2017 20:46
Mnie wku.. cała ta FIFA i UEFA z Infantito na czele!! Mafia i tyle!!
24.11.2017 16:26
,,nielegalny banner''

Edytowano : 2017-11-24 16:27:18

Śmieszne.
24.11.2017 11:16
Kara za rzucanie przedmiotów na murawę powinna być jak najbardziej. Pozostaje pytanie jak mają zaprotestować kibice przeciwko ważnej sprawie związanej z organizacją danego wydarzenia sportowego.