Udany sparing graczy FCB: Niemcy gromią 7:1

Jakiś czas temu rozpoczęła się kolejna przerwa reprezentacyjna, która tym razem dotyczy nadchodzącego wielkimi krokami turnieju mistrzostw Europy.

Wczorajszego późnego wieczoru miało miejsce drugie i ostatnie zarazem spotkanie niemieckiej reprezentacji w ramach przygotowań do nadchodzącego turnieju mistrzostw Europy.

Rywalem podopiecznych Joachima Loewa była drużyna narodowa Łotyszy, która mimo prób podjęcia walki przez całe 90 minut, musiała mimo wszystko uznać swoją wyższość rywali. Koniec końców pojedynek w Duesseldrofie zakończył się pogromem 7:1.

Podobnie jak kilka dni temu, bardzo dobry mecz zaliczył Thomas Mueller, który miał nawet udział przy kilku bramkach. Na pierwszego gola w tym meczu kibice musieli czekać do 19. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Robin Gosens. Raptem dwie minuty później na 2:0 podwyższył Ilkay Guendogan.

W 27. minucie golkipera Łotwy pokonał wspomniany wyżej wychowanek bawarskiego klubu. Mimo wysokiego prowadzenia, niemieccy piłkarze nie odpuszczali i tuż przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki – za sprawą Ozolsa (samobójcze trafienie) oraz Serge’a Gnabry’ego.

Po zmianie stron Niemcy kontynuowali swoją dominację, ale w przypadku strzelonych bramek, nasi sąsiedzi zza Odry ograniczyli się już „tylko” do zdobycia dwóch goli – na listę strzelców wpisali się jeszcze Timo Werner oraz Leroy Sane. Niestety, ale Manuel Neuer nie mógł świętować swojego jubileuszowego 100. występu dla „Die Mannschaft” z czystym kontem, albowiem w 75. minucie honorowym i jakże pięknym trafieniem popisał się Saveljevs.

Koniec końców spotkanie na Esprit Arenie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem Niemców, którzy rozbili Łotyszy 7:1. Liczby zawodników Bayernu w tym sparingu prezentują się następująco: