DieRoten.pl

Od wielu miesięcy Joshua Kimmich jest postrzegany przez licznych piłkarskich ekspertów z całego świata jako najlepszy zawodnik na swojej pozycji.

Ostatnio na temat pomocnika rekordowego mistrza Niemiec wypowiedział się Domenec Torrent, który przypomnijmy w przeszłości pracował jako asystent Pepa Guardioli w Bayernie Monachium. Hiszpan nie ma wątpliwości, że Joshua Kimmich może grać na każdej pozycji i jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

− Widzieliśmy z Pepem, jak inteligentne są jego podania i gra pozycyjna. Joshua może grać wszędzie - 6, 8, jako boczny i środkowy obrońca. Jest jednym z najbardziej inteligentnych graczy, jakich w życiu widziałem. Dla mnie jest jednym z najlepszych na świecie − powiedział Torrent.

− Do dziś pamiętam, jak ówczesny dyrektor techniczny Bayernu, Michael Reschke, podszedł do Pepa i do mnie, aby pokazać nam Joshuę. W tym czasie był jeszcze kapitanem niemieckiej reprezentacji U-21 i grał w środku pola − mówił dalej.

W dalszej części wywiadu dla portalu „Spox.com”, hiszpański trener odniósł się również do porażki Barcelony z mistrzami Niemiec (8:2) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie 2019/20.

− Jestem członkiem fanklubu Barcy i skłamałbym, gdybym powiedział, że mnie to nie uderzyło. Nie sama porażka, bo z Bayernem można przegrać, ale jej dosadność. Po meczu byłem zszokowany − dodał.

− Nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego. Ale oczywiście później trzymałem kciuki za Bayern. Triumf w Lizbonie był jak najbardziej zasłużony i spóźniony. Teraz życzę Pepowi z całego serca, aby udało mu się to powtórzyć − podsumował Domenec Torrent.

źródło: Spox.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama06.05.2021 08:20
Jest i jeszcze się rozwinie :)
05.05.2021 20:45
05.05.2021 10:51
Duet kimmich goretzka najlepszy na świecie
05.05.2021 10:17
Zdecydowanie należy do ścisłej czołówki i ciągle rozwija się co pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości stanie jest najlepszym na swojej pozycji.