Toni zapisał się w historii

Już w pierwszym spotkaniu Luki Toniego w Bundeslidze, Włochowi udało się wpisać do książek historii. Niewiele ponad 13 minut potrzebował on na zdobycie swojej pierwszej ligowej bramki dla Bayernu, która była 1900 trafieniem Bawarczyków w Bundeslidze w meczu u siebie. Mecz z Hansą Rostock (3:0) był szczególny także dla Sandro Wagnera, zaś udany debiut za granicą zaliczył były zawodnik Bayernu.

19-letni Wagner zaliczył bowiem swój debiut w Bundeslidze zmieniając Miroslava Klose w 87. minucie. Młody napasntik amatorskiego teamu Bayernu jest przez trenera Ottmara Hitzfelda wykorzystywany w obliczu kontuzji Jana Schlaudraffa i Lukasa Podolskiego.

W sobotę po raz pierwszy w oficjalnym meczu koszulkę Blackburn Rovers założył Roque Santa Cruz. Paragwajczyk, który tego lata przeniósł się z Bayernu do Anglii po 8 latach występów w Monachium, zdobył dla drużyny prowadzonej przez Marka Hughesa (byłego gracza Bayernu) bramkę w wygranym 2:1 spotkaniu z FC Middlesbrough. Roque wpisał się na listę strzelców 62. minucie spotkania Premiership.

Źródło: fcbayern.de