DieRoten.pl

Thiago dołącza do walki z pandemią!

26.03.2020, 09:38:53
Ł. Skwiot

Do grona zawodników Bayernu Monachium, którzy zaangażowali się w pomoc i różne akcje mające na celu walkę z pandemią koronawirusa dołączył kolejny piłkarz − Thiago Alcantara.

Idąc za przykładem innych zawodników Bayernu Monachium, do walki z pandemią koronawirusem dołączył kolejny piłkarz „Gwiazdy Południa”, a będąc dokładniejszym Thiago.

Hiszpan wraz ze swoim bratem i rodzinną fundacją „Alcantara Family Foundation” dołączyli do kampanii prowadzonej przez jedną z barcelońskich klinik, która zbiera środki na badania, opiekę pacjentów i ich rodzin, lekarstwa, ubrania, jedzenie i inne potrzebne rzeczy.

Pracujemy z tą kliniką od tygodnia. Poszukiwaliśmy najlepszej możliwej formy pomocy i zdecydowaliśmy się wesprzeć klinikę. Staramy się pracować nad zapobieganiem przyszłych pandemii i poprawić warunki dla pacjentów – powiedział Thiago na łamach „RAC1”.

Co więcej Thiago zdradził również, że razem z UNICEF i fundacją uruchomią na YouTube kanał dla dzieci i młodzieży, aby Ci lepiej mogli zrozumieć powagę sytuacji. Utworzony zostanie swego rodzaju system edukacji, aby dzieci mogły dzielić się swoimi doświadczeniami w tym trudnym okresie.

„Alcantara Family Foundation” została założona w lipcu 2019 roku, zaś jej zadaniem jest pomaganie dzieciom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji. Fundacja została założona przez Thiago, jego ojca Mazinho (były piłkarz), mamę Valerię (była siatkarka) oraz brata Rafinhę (profesjonalny piłkarz). Głównym celem jest edukacja, integracja, promowanie sportu oraz zdrowego odżywiania.

Ogółem rzecz biorąc akcje monachijczyków na rzecz walki z koronawirusem:

Joshua Kimmich & Leon Goretzka rozpoczęli kampanię #WeKickCorona (zebrano już ponad 3,3 mln €). Z własnych środków przekazali na ten cel milion euro.

Robert Lewandowski wraz z żoną Anną przekazali milion euro na walkę z koronawirusem.

− Wszyscy piłkarze, trenerzy i kierownictwo FCB zrzekli się 20% swoich wynagrodzeń.

− Thiago wraz ze swoją rodzinną fundacją wsparł klinikę w Barcelonie.

Sven Ulreich i Leroy Sane dołączyli do akcji #WeKickCorona.

źródło: RAC1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama26.03.2020 17:34
Brawo brawo:-)
A Sane to jaki Monachijczyk?!:-O
26.03.2020 16:49
Solidarność nie tylko piłkarzy w tych trudnych czasach jest niesamowita!!
26.03.2020 11:25
Serce rosnie. Nasi gracze pokazali ze sa nie tylko dobrymi pilkarzami ale tez dobrymi ludzmi.
26.03.2020 09:55

reklama