Thiago awansuje dalej!

Za nami dwunasty dzień zmagań podczas piłkarskiego turnieju mistrzostw Świata w Rosji. Tym razem w akcji mogliśmy oglądać kolejnego zawodnika Bayernu Monachium.

Wczoraj odbyły się kolejne spotkania w ramach fazy grupowej mistrzostw Świata. Z uwagi na trzecią kolejkę pojedynki danej grupy muszą odbywać się o tej samej porze. Tym samym w grupie A wczoraj o 16:00 miały miejsce dwa starcia – Rosja podejmowała Urugwaj, zaś w meczu o honor Arabia Saudyjska grała z Egiptem.

Rosjanie po dwóch pewnych zwycięstwach zostali wczoraj rozłożeni na czynniki pierwsze przez Urugwaj, który zaaplikował swoim rywalom aż trzy bramki. Na uwadze trzeba jednak mieć fakt, iż Rosja (będąca gospodarzem Mundialu) od 36. minuty grała w 10.

W drugim meczu grupy A Arabia Saudyjska pokonała Egipcjan 2:1, choć do 90. minuty utrzymywał się wynik 1:1. Jako ciekawostkę można nadmienić, iż w wyjściowej jedenastce Egiptu znalazł się 45-letni Essam El Hadary, który pobił rekord mistrzostw Świata jako najstarszy uczestnik MŚ w historii.

Wyniki wczorajszych spotkań sprawiły, że pierwsze miejsce w grupie A zajęli Urugwajczycy (komplet punktów), zaś z drugiego miejsca awansowali Rosjanie (6 punktów). Trzecią lokatę zajęli Saudyjczycy (3 oczka), podczas gdy Egipt z trzema porażkami uplasował się na ostatniej pozycji.

O wiele więcej emocji mieliśmy natomiast w grupie B, gdzie Portugalia mierzyła się z Iranem, zaś Hiszpania z Maroko. Trzeba przyznać, że w końcowych minutach obu pojedynków było blisko wielkiej niespodzianki, albowiem Iran był bliski zdobycia bramki na 2:1, co wiązałoby się z wyeliminowaniem mistrzów Europy z MŚ.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem, zaś Iran może być naprawdę dumny z postawy swoich zawodników, którzy walczyli do samego końca. Remisem zakończył się również mecz Hiszpanów z Marokiem. Bramkę na wagę remisu w samej końcówce spotkania dla europejskiego zespołu zdobył Aspas.

Thiago Alcantara tym razem otrzymał szansę gry od samego początku i grał do 74. minuty, kiedy to został zastąpiony przez Marco Asensio. Wyniki wieczornych spotkań sprawiły, że z pierwszego miejsca wyszli Hiszpanie (5 punktów), zaś z drugiego Portugalczycy (także 5 oczek). Waleczni Irańczycy zakończyli zmagania na trzeciej lokacie (4 punkty), zaś Maroko uplasował się na ostatniej pozycji.

Tym samym w 1/8 finału mistrzostw Świata Rosja powalczy o awans z Hiszpanami, zaś rywalem Urugwaju będzie Portugalia.