DieRoten.pl

Szansa na kilka powrotów w meczu z Kolonią?

09.01.2022, 13:51:37
Shutterstock

Mistrzowie Niemiec na przygotowania do kolejnego spotkania ligowego mają jeszcze sporo czasu. Dokładnie w przyszłą sobotę Bayern zmierzy się z Kolonią.

Pojedynek mistrzów Niemiec z 1. FC Koeln zaplanowano dokładnie na przyszłą sobotę o 15:30. Miejscem spotkania w ramach dziewiętnastej kolejki niemieckiej Bundesligi będzie z kolei RheinEnergieStadion w Kolonii.

Niewykluczone, że tym razem trener Nagelsmann będzie miał do swojej dyspozycji więcej graczy pierwszego zespołu – warto wspomnieć, że wczoraj do treningów powrócili Corentin Tolisso, Kingsley Coman oraz Omar Richards, którzy jako pierwsi zostali zakażeni koronawirusem.

O tym, czy wspomniana wyżej trójka będzie do dyspozycji Juliana Nagelsmanna, przekonamy się w najbliższym czasie, albowiem wiele będzie zależało od tego, jak zareagują oni na obciążenie po tak długiej przerwie (biorąc pod uwagę również urlop świąteczny).

− Musimy przyjrzeć się przede wszystkim Tolisso i Comanowi, ponieważ nie grali oni przez 3 lub 4 tygodnie przed Świętami. Ponadto, obaj borykali się wcześniej z urazami mięśniowymi – powiedział w piątek Nagelsmann.

Zachodzi również spore prawdopodobieństwo, że gotowy do gry będzie Manuel Neuer, który jutro nad ranem ma pojawić się w Monachium.

Ponadto dziennikarze „Bilda” informują, że na początku tego tygodnia, izolację zakończą Tanguy Nianzou, Dayot Upamecano oraz Leroy Sane. Przeszkodą może okazać się jedynie wariant Omikron – wówczas ich kwarantanna zostanie wydłużona w sumie do 14 dni…

W najlepszym jednak scenariuszu, Nagelsmann będzie miał siedmiu graczy więcej do swojej dyspozycji w sobotnie popołudnie. Z drugiej strony w kadrze meczowej można spodziewać się po raz kolejny kilku juniorów z FCB II i U-19 – w tym utalentowanego Paula Wannera.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)13.01.2022 17:26
Oby tak się stało. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.
09.01.2022 22:22
Napewno nie będzie takiej nędzy jak w piątek.
09.01.2022 20:57
Do meczu pozostało jeszcze dużo czasu a rozważanie tego teraz nie ma absolutnie sensu!!
09.01.2022 16:41