Svensson: Bayern zasłużył na 6:2

Przed kilkoma dniami, swoje dwunaste oficjalne spotkanie w krajowych rozgrywkach niemieckiej 1. Bundesligi rozegrali piłkarze Bayernu Monachium.

Przypominamy raz jeszcze, że mistrzowie Niemiec nie okazali żadnej litości swoim rywalom z Moguncji i rozbili ich aż 6:2, zaś na listę strzelców dla FCB wpisali się wtedy Serge GnabryJamal Musiala, Sadio ManeLeon Goretzka, Mathys Tel oraz Eric Maxim Choupo-Moting.

Niedawno na temat porażki swojego zespołu z monachijczykami wypowiedział się trener FSV Mainz 05 – Bo Svensson. Szkoleniowiec moguncjan pogratulował rywalom zasłużonego zwycięstwa i podkreślił, że „Bawarczycy” zapracowali na tak wysoki wynik.

− Gratuluję Julianowi i Bayernowi zwycięstwa, które było zasłużone nawet tym wynikiem. Myślę, że w pierwszej połowie radziliśmy sobie całkiem nieźle – powiedział Svensson.

− Ostatnio wystarczająco często pokazywaliśmy, że potrafimy utrzymać się w takich meczach, ale w pierwszej połowie mieliśmy fazy, w których tego nie czułem do końca – dodał.

− W drugiej połowie nie poszło nam najlepiej. Brakowało wszystkiego. To nie było dobre nastawienie w drugiej części tego spotkania, nie podobało mi się to – podsumował Bo Svensson.

Jeśli mowa o rozgrywkach niemieckiej pierwszej Bundesligi, to podopieczni Juliana Nagelsmanna w przyszłą sobotę zmierzą się na wyjeździe z ekipą Herthy BSC (początek boju na Stadionie Olimpijskim w Berlinie o 15:30).