Stanway: Jesteśmy rozczarowane wynikiem

Niestety, ale po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, w ubiegły czwartek monachijki musiały pogodzić się z porażką.

Rywalkami FCB Frauen w ramach trzeciej kolejki żeńskiej Champions League była drużyna Barcelony, zaś pojedynek odbył się na Camp Nou. Ostatecznie monachijki musiały uznać wyższość rywalek i poniosły porażkę 0:3.

Po ostatnim gwizdku przed kamerami klubowej telewizji na kilka pytań odpowiedziały poszczególne zawodniczki Bayernu. Swojego rozczarowania z faktu przegranego starcia nie kryła sprowadzona tego lata Georgia Stanway, która podkreśliła, że drużyna oddała mecz w 20 minut po wznowieniu gry w II połowie.

− Jesteśmy oczywiście rozczarowane wynikiem. Oddaliśmy mecz w 20 minut po połowie. Barcelona ma niesamowity zespół. Wiemy jednak, gdzie były nasze błędy i musimy nad tym pracować w kolejnych treningach i meczach – powiedziała Stanway.

Swoje zdanie po przegranym spotkaniu na łamach klubowej telewizji wyraziła również Maximiliane Rall, która w zespole Alexandra Strausa występuje w obronie.

− Jeśli będziemy bardziej celowe w naszych momentach przejściowych, to będziemy miały również swoje szanse na zdobycie bramki. Oczywiście Barcelona miała jedną czy dwie szanse w pierwszej połowie – dodała Rall.

− Ale nie można zapobiec wszystkiemu przeciwko takiej drużynie. Gorzkie jest to, że zaraz po połowie meczu straciłyśmy trzy bramki w ciągu 20 minut, co oczywiście utrudniło wszystko – podsumowała Maximiliane Rall.