DieRoten.pl

Spox/Goal: Bayern pracuje nad transferem Adeyemiego!

07.10.2021, 18:56:11
Fotolia

W ostatnim czasie pojawiło się od groma informacji na temat możliwego pozyskania przez Bayern utalentowanego napastnika RB Salzburg − Karima Adeyemiego.

Tym razem najnowsze informacje w sprawie przyszłości młodego snajpera przedstawił dziennikarz Kerry Hau z portalów „Goal.com” oraz „Spox.com”. Co więcej monachijczycy mają już pracować nad szybkim podpisaniem umowy, który zakładałby transfer z modelem wypożyczenia.

Ostatni sezon w Salzburgu

Według wspomnianego wyżej źródła pewnym już jest, że RB Salzburg nie utrzyma swojego talentu na dłużej, choć jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Usługami 19-latka zainteresowani są Borussia Dortmund, RB Lipsk, Liverpool oraz Bayern, który ma bardzo poważnie podchodzić do kwestii ściągnięcia Niemca.

Klub ze stolicy Bawarii zdaje sobie sprawę, że liczba zainteresowanych będzie rosnąć, a kwota transferu będzie coraz wyższa, dlatego też „Bawarczycy” zamierzają działać bardzo szybko.

Co więcej mistrzowie Niemiec mają pracować już nad konkretnym planem, który ma przekonać młodego napastnika i jego agentów na przenosiny na Allianz Arenę. Jeden ze scenariuszów zakłada transfer w zimowym okienku oraz błyskawiczne wypożyczenie do końca sezonu do RBS, aby ten mógł tam nadal się ogrywać.

Dzięki temu 19-latek mógłby nadal w spokoju rozwijać się w Salzburgu, po czym dołączyłby do FCB, gdzie mógłby zastąpić Kingsleya Comana, który najpewniej odejdzie latem 2022 roku. Karim byłby więc jego bezpośrednim następcą, choć nominalnie gra na dziewiątce. Jednakże pierwsze skrzypce w Bayernie gra Robert Lewandowski, który jest w stanie dobrze wyobrazić sobie wypełnienie umowy do końca.

Nie tylko względy sportowe

Inne kluby również są zainteresowane Karimem, zaś Lipsk i BVB są w stanie zagwarantować mu wyjściową XI. Niemniej jednak za przenosinami do FCB przemawiają nie tylko względy sportowe, ale i rodzinne - jego rodzice nadal mieszkają na przedmieściach Monachium, w Unterhaching.

źródło: Spox/Goal

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (14)16.10.2021 11:02
Oby go nie oddali. Ale muszą mieć argumenty a te to gra. Może Julian będzie tym brakującym elementem, który go przekona.
08.10.2021 14:39
Jego miejsce jest w Monachium.
08.10.2021 14:22
Czyżby zaczynał się kolejny serial?
08.10.2021 00:19
Adeyemi jest młody nawet przy jakimś przedłużeniu kontraktu przez Lewego o dwa sezony to po jego odejściu miałby 23 lata.
07.10.2021 22:06
Powiem szczerze, iż zbyt mało wiem na temat Adeyemiego by się wypowiadać o jego ewentualnym transferze do Bayernu. Może jak coś będzie na rzeczy zacznę mu się baczniej przyglądać. Tak jak napisał @Silesi jednym piłkarzem na rynku, który byłby w stanie zastąpić tak wybitnego napastnika jak Lewandowski jest Haaland. I niestety muszę się również zgodzić, że szanse na jego sprowadzenie są niemal zerowe. W najnowszej aktualizacji transfermarkt wycenia go 150 mln, co czyni go drugim najdroższym piłkarzem na Ziemi. Warto odnotować, iż wartość Musiali wzrosła do 50 mln, co daje mu 6. miejsce na świecie wśród nastolatków.
07.10.2021 22:04
Bieremy go panowie ;)
07.10.2021 21:35
Ja tez widze go jako opcja za Comana a nie Roberta. Ma predyspozycje na skrzydlowego a killerem jak Lewy to on raczej nie bedzie. Mysle ze jedynie Haaland by sprostal wyzwaniu ale szanse na jego pozyskanie sa pewnie znikome.
07.10.2021 20:30
Nie głupi pomysł z tym kupnem z opcją wypozyczenia :) FCBM!
07.10.2021 20:26
Ogólnie jestem na tak, bo być może to jest właśnie dla nas opcja jeśli chodzi o środkowego napastnika. Bądźmy szczerzy, na Erlinga, jego ojca, menadżera i pensję nas nie stać, Werner to nie jest typowy napastnik tylko bardziej skrzydłowy, lub ewentualnie cofnięty napastnik, Erling za drogi, a Adeyemi mógłby być dla nas dobrym rozwiązaniem. A potem dobrze byłoby go wypożyczyć, żeby mógł regularnie grać. Musimy myśleć o następcy Roberta, bo kiedyś nastąpi ten moment, gdyby zastępstwo będzie potrzebne na już.

No właśnie problemem jest to, że taki Lipsk czy BVB może mu dać grać praktycznie od razu, a my nie do końca. Ale może kwestie rodzinne, miejsce urodzenia czy nawet chęć udowodnienia, że klub popełnił błąd (kiedy go wypuścili z juniorów) sprawi, że wybierze Bayern. Co do BVB to jak oni puszczą Haalanda, to będą potrzebowali następcy i dlatego Karima należy "zaklepać" wcześniej. Zarząd raczej zdaje sobie z tego sprawę i pewnie dlatego ruszyły już jakieś rozmowy.
07.10.2021 19:51
Trzymam kciuki, ale mam wrażenie, że kwota za jego transfer może być dla nas dość zaporowa.
07.10.2021 19:48
To opcja jako zastąpienie Comana jest całkiem ciekawa i sensowna. Przy okazji od czasu do czasu mógłby zagrać na 9 i przyglądać się i uczyć od Lewego.
07.10.2021 19:32
Adeyemi najpierw powinien być członkiem rotacji wśród skrzydłowych. Jeśli się sprawdzi, to można przetestować go także jako zastępcę Müllera. Dopiero po zakończeniu przygody Lewego w FCB dałbym go na "9".
07.10.2021 19:29
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ostatnio dużo o tym się pisze ale ile w tym pisaniu jest prawdy?
Sam Adeyemi wydaje się być ciekawym zawodnikiem dla nas.
07.10.2021 18:59
Trzymam kciuki za ten transfer. Chłopak mogłby być nie tylko następcą Lewandowskiego, od którego jest zupelnie innym typem zawodnika ale też z powodzeniem zastąpić Thomasa Mullera czy też być alternatywą na skrzydle.