DieRoten.pl

Sport Bild: Lewandowski z dłuższym urlopem, Nagelsmann liczy na młodzież

29.06.2021, 12:49:56
Foto Olimpik

Co prawda Julian Nagelsmann rozpocznie pracę jako trener Bayernu (oficjalnie) w najbliższy czwartek, ale niemiecki szkoleniowiec zjawił się już w siedzibie klubu na kilka dni przed czasem.

Dokładnie wczoraj Nagelsmann zjawił się w siedzibie klubu przy Saebener Strasse, gdzie został uchwycony przez dziennikarzy „Bilda” oraz „Sky”. Dziewięć dni przed rozpoczęciem treningów, 33-latek wraz ze swoim analitykiem wideo Benjaminem Glueckiem odwiedził nie tylko ośrodek FCB, ale i również Campus.

Choć oficjalnie nowy szkoleniowiec Bayernu ma jeszcze wakacje, to Niemiec działa już pełną parą. Jak informuje tygodnik „Sport Bild”, Julian w swojej pracy będzie kładł duży nacisk na połączenie sektora młodzieżowego z pierwszym zespołem „Gwiazdy Południa”.

Nagelsmann jest już w stałym kontakcie z piłkarzami

Julian Nagelsmann od dłuższego czasu jest już w stałym kontakcie z zawodnikami Bayernu. Przed EURO 33-letni trener kontaktował się m. in. z Manuelem Neuerem, Joshuą Kimmichem i Leonem Goretzką. Co więcej, jak informują dziennikarze wspomnianego wyżej źródła, po odpadnięciu Polski z turnieju, 33-latek kontaktował się również z Robertem Lewandowskim.

Specjalny urlop dla Lewandowskiego

Niemiecki szkoleniowiec odbył już rozmowę z polskim snajperem FCB. Po wyczerpującym sezonie 2020/21, w którym Polak pobił m. in. 49-letni rekord Gerda Muellera, Lewandowski ma oczyścić głowę i zregenerować siły, dlatego obiecano mu specjalny urlop okolicznościowy do 26 lipca.

Szansa dla młodych

7 lipca Bayern oficjalnie rozpocznie treningi i przygotowania do nowego sezonu. Skład mistrzów Niemiec ma uzupełnić wielu piłkarzy z Campusu FCB. Dla młodych zawodników może to być idealna okazja, aby zaprezentować swoje możliwości Julianowi Nagelsmannowi.

33-latek pragnie na własną skórę przekonać się w trakcie przygotowań, a następnie zdecydować, na których młodzieńców może liczyć i które uważa za wybitne talenty, które na stałe miałby uzupełnić pierwszy zespół. Jednym z nich ma być między innymi Christopher Scott.

 

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)

reklama30.06.2021 19:39
Nie tylko Lewy z dłuższym urlopem ale wszyscy gracze reprezentacji Niemiec.
30.06.2021 08:10
no i bardzo dobrze Bayern czeka wymiana pokoleniowa zarówno w zarządzie (to już się dzieje na naszych oczach) oraz piłkarska (to wydarzy się już za chwilę bo Neuer Muller i Lewy są bliżej końca karier niż początków) a Julian potrafi szkolić młodzież - Nianzou Richards, Rhein Musiala itd wszyscy palą się do gry bo mają ambicję i zaangażowanie. Bardzo podoba mi się ten pomysł Ajax czy Dinamo co roku grają w Lidze Mistrzów i promują swoje talenty (tak samo w Bundeslidze robi Dortmund czy Leverkusen) pora żeby Bayern podążył tą drogą a nie przepłacał pseudogwiazdorów którzy nawet nie potrafią kopać 2 nogami (alaba) albo są parodią na swojej pozycji (coman i jego extra wrzutki jako skrzydłowy czy Sule kloc obrońca) To jest jedyny aspekt za który można pochwalić nowy zarząd, bo jeśli chodzi o transfery to dyskusja nie tylko na tej stronie toczy się od kilku sezonów :)
29.06.2021 21:20
Goście dostają szansę na treningu jeśli na nim odbiegają od pierwszej drużyny to kto im uwierzy i zaufa w oficjalnym meczu. Mueller, Alaba, Badstuber czy teraz Davies bądź Musiala wchodzili do drużyny z powodu braków kadrowych podobnie jak Richards tylko, że Flick wolał do końca grać Alabą w środku pola niż sprawdzić kogokolwiek z campusu. Gdyby tylko on tak miał... Przecież Hoejberg czy Weisser za Pepa z tych samych przyczyn grali. Marudzimy, kpimy, ale ciągnięcie za siłę młodziaków, bo nie ma kim grać nie jest czymś nowym...
29.06.2021 20:44
Jeżeli ktoś zasługuje to niech dostanie szansę jeżeli nie to wątpię żeby Nagelsmann na siłę kogoś wystawiał.
29.06.2021 18:33
Ze skąpstwa nagle znajdą się talenty hmm coraz ciekawiej dzieje się w Bayernie :) FCBM!
29.06.2021 16:26
wybitne talenty hehe... Nie mogę się doczekać.
29.06.2021 14:52
Oby szanse dostawali Scott, Arrey-Mbi, Tillman i przede wszystkim Rhein.
29.06.2021 14:27
Widzę zabawę w Ajax czy inne Dinamo czas zacząć :) FCBM!
29.06.2021 13:13
Czy ja wiem. To chyba nie przypadek, że nasze talenty spadły z ligi, a ci którzy są wypożyczani to głównie przepadają w innych klubach.

Niech biorą Dumfriesa na wahadło, mam nadzieję że Pavard wybił im z głowy stawianie go na CPS.
29.06.2021 13:10
Nagelsman to będzie taki dzepetto, będzie musiał wytrugać coś z niczego...
29.06.2021 13:09
@AdiFantasti Bo mamy ich od groma. Problemy leży raczej w ich wykorzystaniu i stawianiu na nich.
29.06.2021 13:04
Wg zarządu mamy same "talenty", ale czy ktoś "wybitny" się znajdzie ? Hmm :P Może warto zostawić Richardsa i postawić go do rywalizacji z Benjim na prawej obronie ?
29.06.2021 12:58
Oby Nagelsmann miał zdolną młodzież, bo inaczej cienko może być.