DieRoten.pl

Sport Bild: Brak gwarancji gry dla Nuebela

06.07.2021, 14:00:04
Własne

Kilka dni temu oficjalnie nowym zawodnikiem AS Monaco został Alexander Nuebel, który wcześniej pełnił rolę numeru dwa w bramce Bayernu Monachium.

Po wielu tygodniach nieustannych spekulacji, Alex Nuebel w końcu dopiął swego i udał się na wypożyczenie do AS Monaco. W najlepszym wypadku Niemiec spędzi tam dwa lata, ale monachijczycy na wszelki wypadek zachowali sobie skrócenia umowy wypożyczenia o rok, jeśli zajdzie taka potrzeba.

24-latek przeniósł się do nowego klubu z myślą regularnej gry i nabrania niezbędnego doświadczenia (również w Lidze Mistrzów), ale jak informuje niemiecki „Sport Bild”, bramkarz nie posiada w umowie żadnych gwarancji gry w zespole prowadzonym przez Niko Kovaca.

Rywalem Alexandra w walce o wyjściową XI i miejsce w bramce ASM jest 30-letni Benjamin Lecomte, który w zeszłym sezonie rozegrał w sumie 28 spotkań dla „Les Rouge et Blanc”.

Szansa dla Nuebela?

Mimo wszystko póki co Alexander ma ułatwione zadanie, albowiem jak informują francuskie media z „L’Equipe” na czele, Lecomte doznał kontuzji uda, która wyklucza go z gry na około miesiąc.

Tym samym szanse na grę 30-letniego golkipera w eliminacjach do Ligi Mistrzów z AS Monaco są bardzo niewielkie (3 lub 4 sierpnia). Wiele wskazuje na to, że Nuebel będzie miał więc idealną okazję, aby zaprezentować swoje możliwości i wywalczyć sobie miejsce w XI.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)18.07.2021 12:26
Trudno, żeby miał gwarancje. Wielki to on na razie nie jest :)
07.07.2021 14:22
Ma sobie wywalczyć skład swoją formą, dyspozycją i trzymam kciuki żeby tego dokonał. Na pewno otrzyma szansę o wiele poważniejszą niż w Monachium miałby przez kolejne co najmniej 2-3 lata.
07.07.2021 03:01
Nubel powinien iść na wypożyczenie żeby cokolwiek pograć bo jak będzie siedział na ławce to może stracić parę lat zanim Manuel odejdzie.
07.07.2021 00:58
Ciekawe, czy jest klauzula, żeby oddychał. Ale są wakaje. Co tu innego pisać?
06.07.2021 21:28
Zgadzam się z tapczan, który poważy klub miałby taki zapis?
06.07.2021 14:32
Dziwne jakby miał zagwarantowane miejsce na papierze bez względu na formę oraz prezentowany poziom sportowy. Mam nadzieje, że są odpowiednie klauzule zawarte w tym wypożyczeniu, które będą motywowały Monaco do tego żeby grał jako pierwszy bramkarz. Poza tym w Monaco ma realną rywalizację, którą po prostu może wygrać.