DieRoten.pl

Schweinsteiger broni Kimmicha przed krytyką

09.11.2022, 08:16:06

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni w niemieckich mediach pojawiło się sporo głosów krytyki odnośnie stylu gry grającego dla Bayernu w środku pola Kimmicha.

Pomocnik rekordowego mistrza Niemiec został skrytykowany między innymi przez Matthaeusa, Babbela, Hamanna, czy też innych ekspertów piłkarskich w Niemczech, którzy zarzucali 27-latkowi zbyt częste podłączanie się do ofensywy i zapominanie o obowiązkach defensywnych.

Mimo wszystko nie wszyscy zgadzają się z krytyką Joshuy Kimmicha. Ostatnio na jego temat wypowiedział się Bastian Schweinsteiger, który choć uważa, że zawodnik Bayernu może wciąż stać się lepszy, to odpowiedzialność nigdy nie spoczywa na barkach jednego gracza, lecz całej drużyny.

− Myślę, że Joshua musi się poprawić pod względem organizacji w grze przeciwko piłce. Czasami pojawia się zawieszenie na jedną lub dwie sekundy. Ale to nie jest debata Joshuy Kimmicha, tylko zbiorowa – powiedział Schweinsteiger.

− Musi być lepsza komunikacja między środkowymi obrońcami a środkowym pomocnikiem. Jeśli za Joshuą jest obrońca, który każe mu zostać, to nie będzie tak często opuszczał swojej pozycji. Joshua jest bardzo napędzany, chce brać udział w grze, rozprowadzać podania – dodał.

− Tym bardziej Leon Goretzka obok niego powinien zabezpieczyć środek. Podobnie było ze mną i Samim Khedirą w kadrze narodowej - wiedziałem, że Sami od czasu do czasu będzie szukał drogi do przodu. Tym bardziej więc ważne było, że zamknąłem dla niego środek. Jest jeszcze miejsce na poprawę, ale nie widzę go zbyt dramatycznie – podsumował Bastian Schweinsteiger.

Niedawno w niemieckich mediach toczyła się również dyskusja odnośnie tego, czy Joshua Kimmich powinien wrócić w reprezentacji narodowej na prawą obronę, ale możliwość ta została niedawno wykluczona przez samego Hansiego Flicka, który widzi Jo tylko w środku pola.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)09.11.2022 15:11
Nie wiem, skąd ta krytyka. Joshua razem z Leonem tworzą idealny środek pola.
09.11.2022 11:51
Taki ma CHARAKTER, walczaka i nic już tego nie zmieni!! dla mnie to prawdziwy lider!!
09.11.2022 11:06
Kimmich rozgrywa chyba sezon życia. Gra dobrze i pewnie. Fakt. Czasem błąd się przydarzy, ale komu to się nie zdarza.
09.11.2022 11:03
Co jak co ale Kimmich to ostatnia osoba która zasługuje na krytykę. Jeśli trzeba to cofnie, a wartość jaką dodaje w ofensywie jest nieoceniona
09.11.2022 10:54
Kibice wiele wybaczą zawodnikom Bayernu jeśli wyeliminują PSG. Wylot z LM w 1/8 spowoduje, ze więcej zawodników trafi na celownik krytykujacych
09.11.2022 09:18
W ogóle nie rozumiem tej dyskusji i krytyki. Niektórym nudzi się i muszą jakieś brednie poopowiadać. Skoro już po "kryzysie" w Bayernie to chociaż do Kimmicha można przyczepić się. Noty Kickera w BL, DFB, CL - 2,73; 2,50; 2,60 mówią same za siebie.
09.11.2022 09:14
Sezon na razie bardzo dobry, co jest też zasługa Kimmicha.