DieRoten.pl

Schweinsteiger: Brakowało waleczności i zachłanności

05.04.2023, 08:53:07
Ł. Skwiot

Przy okazji wczorajszego spotkania Bayernu z Freiburgiem, jednym z ekspertów w niemieckiej telewizji „ARD” był były pomocnik FCB – Bastian Schweinsteiger.

Przypomnijmy raz jeszcze – podopieczni Thomasa Tuchela zanotowali słaby występ wczorajszego wieczoru i mimo starań, ponieśli porażkę 1:2 z drużyną SC Freiburg. Jedynego gola dla FCB zdobył Dayot Upamecano.

Co do przebiegu gry oraz poziomu „Bawarczyków”, w pomeczowym wywiadzie dla „ARD”, analizy podjął się Bastian Schweinsteiger, który w obecności trenera „Gwiazdy Południa” odniósł się do tego, czego brakowało wczoraj mistrzom Niemiec w starciu z SCF.

− Waleczność, zachłanność poszczególnych zawodników w tych sytuacjach 1 na 1, musisz to oglądać stale. Częściej będziesz miał takie mecze, gdzie przeciwnik jest nastawiony na defensywę – powiedział Schweinsteiger.

− Freiburg zrobił to dobrze, podwójnie dobrze. Musisz mieć tę chciwość, musisz to zauważyć (...). To jest mentalność, trzeba pracować z zawodnikami, ale oni też muszą to zrozumieć i chcieć – dodał.

− To jest to, czego Bayernowi Monachium, czasami także w przeszłości, po prostu moim zdaniem brakowało – podsumował Bastian Schweinsteiger.

Warto podkreślić, że dla Freiburga było to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w Monachium w historii – nigdy dotąd fryburczycy nie byli w stanie pokonać „Bawarczyków” na ich własnym podwórku…

źródło: ARD / Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)06.04.2023 11:25
czy naprawdę nie ma tam kogoś, kto zrobiłby tym gwiazdkom jesień średniowiecza? Mało już kompromitacji w tym sezonie?
05.04.2023 20:28
Jeśli pożegnamy się z ligą mistrzów to dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi!!
05.04.2023 19:14
Jak sie gra na pół gwizdka to tak puzniej jest
05.04.2023 14:32
Już dawno nie ma zawodników pokroju Kahna czy Effe, Schweinsteiger i Lahm też dawali radę.
Teraz nie ma kto krzyknąć i opieprzyć pozostałych gdy trzeba i mamy to co mamy.
05.04.2023 14:12
Brakowało takich jak "Basti", zamiast nasyconych najemników.
05.04.2023 09:31
Ja cały czas się dziwie dlaczego Bayern nie strzela z dystansu. Oni z tą piłką chyba do bramki chcą wejść. A może będzie jakiś rykoszet, ręka itp. Warto spróbować.
05.04.2023 09:05
Tego brakuje zawodnikom, którym nie chce się. A bez waleczności nie ma co liczyć na sukces. Tutaj nie Nagelsmann był problemem i nie wiem czy Tuchel jest w tej kwestii coś zmienić. Nasza dominacja w lidze od lat teraz nam wychodzi bokiem i bardzo potrzebne jest wietrzenie szatni, a nie kolejna zmiana trenera czy Kahna.