DieRoten.pl

Biorąc pod uwagę doniesienia z ostatnich dni, to wszystko wskazuje na to, że podczas nadchodzącego EURO, Joshua Kimmich będzie występować na prawym wahadle.

W trakcie ostatniego sparingu z Łotyszami (wygrana Niemców 7:1), Joshua Kimmich został ustawiony na prawym wahadle. Jeśli wierzyć doniesieniom prasy w Niemczech, to zawodnik Bayernu będzie również pełnił taką rolę podczas nadchodzącego EURO.

Ostatnio na temat takiego rozwiązania wypowiedział się legendarny Bastian Schweinsteiger, któremu żal jest, że 26-latek nie będzie mógł zagrać na swojej ulubionej pozycji, jednakże z drugiej strony jak sam zauważył – rola wahadłowego pozwoli mu bardziej zaangażować się w atak.

− Cały czas podejrzewałem, że Loew tak zdecyduje. Bardzo mi żal Joshuy. Jednakże przy pięcioosobowej linii obrony ustawienie na prawym wahadle jest nieco bardziej ofensywne, co jest również lepsze dla Joshuy – powiedział Schweinsteiger.

− Pomimo tego, że z pewnością jest obecnie jedną z najlepszych szóstek na świecie, to ma „nieszczęście” być również najlepszą opcją na prawy bok w reprezentacji. Jego wartość dla drużyny jest tam największa – dodał Basti.

Niemiecki „Sport1” nie ma wątpliwości, że Kimmich w najbliższym meczu z Francją na EURO, rozpocznie spotkanie na prawym wahadle, zwłaszcza że bogactwo w środku pola Niemców jest ogromne. Ostatnio pochwał pod adresem swojego zawodnika i gry na prawej strony nie krył też Loew.

− Kimmich nie potrzebował w ogóle czasu na rozruch i odnalezienie się, miał wiele dobrych akcji z prawej strony – podsumował Joachim Loew.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama13.06.2021 11:59
Znajdą dobre rozwiązanie. Wierzę w to.
10.06.2021 23:02
10.06.2021 15:52
NIE STRASZCIE!!! Już myślałem, że jakaś kontuja felerna....dobrze, że nie. A co do wahadła to i tak może to jeszcze wyjść mu na dobre bo jeśli Julek faktycznie będzie chciał je mieć a Bayern nie znajdzie kogoś sensownego na prawą stronę to Kimmich jest pierwszym wyborem a Pavard jako drugi.
#MiaSanMia
10.06.2021 10:30
Po przeczytaniu tytułu myślałem, że złapał ma kontuzję i na turniej nie jedzie.
10.06.2021 09:14
Bez przesady z tym żalem, to nie jest kara.