Rozczarowanie... i kontuzja Ribery'ego

Choć kibice obejrzeli tylko dwie bramki, to emocji na Volkswagen Arena nie brakowało. Obie drużyny atakowały na zmianę i obie także nie wykorzystały podyktowanych im jedenastek. W bramce Bayernu debiutował Thomas Kraft i co ciekawe został zawodnkiem meczu. Miał świetne interwencje i obronił rzut karny w pierwszej połowie wykonywany przez Grafite.

W 5. minucie Mario Gomez strzelił tylko w poprzeczkę po pięknym podaniu z lewego skrzydła Danijela Pranica. Już w 7. minucie szczęście uśmiechnęło sie do Bawarczyków. Od bramki zaczynał Kraft, wybił piłkę tak mocno że futbolówka przeleciała nad obrońcami gospodarzy i Thomas Muller wyszedł sam na sam z Benaglio, który chciał wybijać piłkę, która niestety dla Szwajcara odbiła się od napastnika Bayernu i wpadła do bramki. 0-1 dla Bayernu a strzelcem gola Muller.

Szybka utrata gola przez Wilki rozbiła zespół, który nie mógł skonstruować akcji i zagrozić  przeciwnikowi. Bawarczycy spokojnie rozgrywali piłkę i kontrolowali mecz. W 17. minucie zaczął się koszmar Ribery'ego, Bayernu i wszystkich jego kibiców. Franck doznał kontuzji i musiał zejść z boiska wraz z asekuracją sztabu medycznego. W jego miejsce wszedł wielki nieobecny tamtej rundy, Arjen Robben. Dla Holendra był to pierwszy mecz od sześciu miesięcy. W 19. minucie dogodną sytuację miał kapitan Bayernu, van Bommel, który z 13. metrów strzelał na bramkę ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Cicero.

Dwie minuty później Ashkan Dejagah sfaulował w polu karnym Pranjica. Sędzia Manuel Grafe wskazał na wapno. Do piłki podszedł Philp Lahm, ale niestety trafił tylko w słupek. W 37. minucie Dejagah postraszył zawodników Bayernu strzelając w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krafta. W 43. minucie piłka trafiła do bramki po tym jak z rzutu wolnego kopnął ją Diego, ale sędzia nie uznaje bramki, ponieważ asystent wskazał pozycję spaloną Cicero.

Arbiter Grafe doliczył 3. minuty do pierwszej części gry. W 46. minucie Grafite zmarnował dogodną sytuację strzelając w boczną siatkę. Niespełna dwie minuty później prawą stroną szarżował Dejagah mijając Pranjica i na swojej drodze napotkał Badstubera który według sędziego faulował pomocnika Vfl Wolfsburg i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Rzut karny wykonywał Grafite, wziął dość długi rozbieg ale to nie pomogło mu w zamienieniu jedenastki na bramkę, na przeszkodzie stanął Thomas Kraft który sparował piłkę na poprzeczkę i do przerwy mieliśmy jednobramkowe prowadzenie Bayernu.

Na początku II połowy meczu lepiej prezentowali się podopieczni Louisa van Gaala, jednak nie stwarzali jakiegoś poważnego zagrożenia pod bramką Benaglio. Ładnym strzałem popisał się Arjen Robben, ale czujnie na posterunku stał bramkarz gospodarzy. O wyniku spotkania przesądził fatalny błąd Schweinsteigera, który najpierw wygrał pojedynek ze Schaferem, a następnie stracił piłkę na rzecz rywala, który dośrodkował na trzeci metr pola karnego a tam do piłki dopadł Riether i wynik uległ zmianie na 1:1. Bayern rzucił się do odrabiania strat. W 90. minucie potężnie strzelił Robben, strzał Holendra przed siebie odbił Diego Benaglio, do piłki dobiegł Muller pokonując bramkarza, jednak asystent zasygnalizował pozycję spaloną i radość Bayernu okazała się przedwczesna. Nic więcej już się nie wydarzyło i wynik końcowy to 1-1.

VfL Wolfsburg - FC Bayern 1:1 (0:1)