DieRoten.pl
Reklama

Rolfes: Stanisic podniesie jakość naszej drużyny

fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, oficjalnie potwierdzono, że klub ze stolicy Bawarii opuścił jeden z defensorów Bayernu, a będąc dokładniejszym Josip Stanisic.

Chorwacki defensor nie opuścił jednak Bayernu na zasadzie transferu definitywnego, lecz rocznego wypożyczenia do Bayeru 04 Leverkusen. Przypominamy zarazem, że „Aptekarze” nie mają zapewnionej żadnej opcji wykupu.

Co do wczorajszej prezentacji Josipa, przed kamerami klubowej telewizji B04, na temat Stanisica wypowiedział się dyrektor sportowy klubu z Nadrenii Północnej-Westfalii, a będąc dokładniejszym Simon Rolfes, który jest przekonany, że Chorwat podniesie jakość ekipy Xabiego Alonso.

− Josip Stanisic jest już bardzo doświadczony w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, jest silny technicznie, inteligentny w grze, ma obie nogi i może być ustawiony na kilku pozycjach defensywnych – powiedział Rolfes.

− Wraz z podpisaniem kontraktu przez Josipa, rywalizacja w naszym składzie zostanie ponownie zintensyfikowana. To bardzo ambitny zawodnik, który jeszcze bardziej podniesie jakość drużyny – podsumował Simon Rolfes.

Chorwat o niemieckim pochodzeniu jest związany z Bayernem od 2017 roku, kiedy to trafił do akademii piłkarskiej FCB. W kolejnych latach sukcesywnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym latem 2021 roku został włączony do pierwszego zespołu, dla którego ma póki co 41 występów na koncie.

Źródło: B04
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...