DieRoten.pl
Reklama

Richards jedną nogą w Crystal Palace

fot.
Reklama

Jak już informowaliśmy wcześniej, lada moment klub ze stolicy Bawarii może opuścić Chris Richards, którego chce zatrudnić Crystal Palace.

W ostatnich kilkunastu godzinach pojawiło się wiele nowych informacji na temat możliwego transferu Chrisa Richardsa, który zeszły sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w zespole TSG Hoffenheim. 

Amerykanin nie poleciał z kolegami na letnie tournée po USA, lecz został w Monachium, jako że jest bliski odejścia. Nowym pracodawcą utalentowanego stopera ma być Crystal Palace, które na co dzień rywalizuje w angielskiej Premier League. 

Jak informuje niemiecka prasa, transfer 22-latka jest już niemalże przesądzony. Co więcej reprezentant kadry narodowej Stanów Zjednoczonych, poleciał już do Anglii, gdzie przejdzie niezbędne badania medyczne przed finalizacją przenosin w ramach trwającego letniego okienka transferowego. 

Stoper miał już uzgodnić warunki 5-letniego kontraktu. Ponadto Anglicy dogadali się również z monachijczykami w kwestii odstępnego. Mistrzowie Niemiec powinni otrzymać teraz około 10 milionów euro gwarantowanej kwoty oraz drugie tyle z racji na różne bonusy. 

Warto jednak wspomnieć, że klub ze stolicy Bawarii nie otrzyma pełnej sumy, albowiem była drużyna Chrisa, czyli FC Dallas, ma zapewniony zysk w wysokości 35% od sumy sprzedaży Richardsa.

Źródło: Sky / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...