Richards daje zwycięstwo FCB II w samej końcówce!

Nie dalej jak w sobotę, swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Ingolstadt 1:2 (1:1) FC Bayern II

Druga drużyna Bayernu Monachium po raz kolejny może mieć powody do dumy, albowiem sobotniego popołudnia Arp i spółka odnieśli kolejne zwycięstwo. W starciu 28. kolejki rozgrywek trzeciej ligi, podopieczni Sebastiana Hoenessa pokonali na wyjeździe w derbowym pojedynku FC Ingolstadt 2:1.

Pierwszą bramkę dla FCB II zdobył Timo Kern, zaś w samej końcówce drugiej połowy gola na wagę jakże cennych 3 punktów zdobył utalentowany Chris Richards. Dzięki tej wygranej monachijczycy awansowali na piątą lokatę (44 oczka) i tracą do liderów z Duisburga trzy punkty. Warto podkreślić, że dla „Bawarczyków” było to 7 zwycięstwo (na 8 rozegranych spotkań) w 2020 roku.

Nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy. Chłopcy po prostu chcieli cieszyć się grą. W drugiej połowie mieliśmy bez dwóch zdań szczęście, jako że Ron-Thorben Hoffmann pomógł nam kilka razy – powiedział po meczu Hoeness.

Monachijczycy wzorowo rozpoczęli spotkanie w Ingolstadt. Wooyeong Jeong minął trzech rywali, dograł piłkę w pole karne, gdzie akcję z zimną krwią wykończył Timo Kern, pozostawiając golkipera gospodarzy bez szans na interwencję. Kilka minut później FCI odpowiedziało groźną sytuacją, ale strzał w porę został zablokowany przez Yilmaza. W 31. minucie powinno być 2:0 dla gości z Monachium. Jeong podał do wybiegającego na wolną pozycję Arpa, ale tym razem górą był bramkarz Ingolstadt. Choć wydawało się, że „Bawarczycy” utrzymają prowadzenie do przerwy, to na minutę przed końcem, zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Gaus… Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się na przerwę.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli z wysokiego C i od samego początku drugiej części spotkania starali się odnaleźć drogę do bramki FCB II. Mimo wszystko na posterunku stał Ron-Thorben Hoffmann, który popisał się kilkoma naprawdę świetnymi interwencjami, ratując kolegów przed utratą kolejnych goli. Młody golkiper interweniował kilkukrotnie i choć w jednym z przypadków piłka wylądowała w siatce, to zawodnik Ingolstadt był na pozycji spalonej. W 88. minucie z boiska został wyrzucony strzelec bramki dla FCI, czyli Marcel Gaus. Podopieczni Sebastiana Hoenessa nie poddali się i walcząc do samego końca, wywalczyli sobie zwycięstwo – Wriedt zagrał z lewego skrzydła w pole karne, gdzie akcję pewnym uderzeniem z główki wykończył Chris Richards. Koniec końców „Bawarczycy” pokonali swoich rywali 2:1 i dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

Bramki: 0:1 Kern (4’), 1:1 Gaus (44’), 1:2 Richards (89’)

Bayern II: Hoffmann - Yilmaz (90’ Stanisic), Feldhahn, Richards, Koehn - Stiller, Kern (69’ Welzmueller), Kuehn (61’ Rochelt), Jeong - Arp, Wriedt

Na przygotowania do kolejnego spotkania podopieczni Sebastiana Hoenessa będą mieli niewiele czasu. Dokładnie jutro o 19:00 piłkarze drugiej drużyny Bayernu zmierzą się na własnym podwórku w pojedynku 29. kolejki z ekipą Preussen Muenster.

Przy okazji warto wspomnieć, że w ubiegły weekend zwycięstwo odniosły też piłkarki FCB, które pokonały u siebie TSG 1899 Hoffenheim 3:0. Obecnie podopieczne Jensa Scheuera zajmują drugie miejsce z dorobkiem 41 punktów i stratą 8 oczek do zawodniczek VfL Wolfsburg.

Źródło: Własne / FCB.de