Ribery zapewnia 3 punkty FC Bayernowi na Schüco Arena!

Dzięki bramce w 22. minucie Francka Riberyego FC Bayern pokonał na wyjeździe Arminię Bielefeld 1:0 i zapisał na swoim koncie kolejne 3 punkty. Wygrana ta pozwoliła Bawarczykom powrócić na fotel lidera, który stracili wczoraj na jeden dzień na rzecz Werderu Brema. Podopieczni Ottmara Hitzfeld w pierwszej połowie nie grali powalająco, ale mimo to zdołali strzelić bramkę, która jak się później okazało, była jedyną w tym spotkaniu. Kroos dostaje szansę

W porównaniu do pojedynku w Bradze Ottmar Hitzfeld dokonał tylko dwóch zmian. Hamita Altintopa w wyjściowym składzie zastąpił Toni Kroos, zaś w miejsce zawieszonego za kartki Lucio wystąpił Daniel van Buyten. "Oczekuję od niego kilku świetnych zagrań" powiedział przed meczem trener FCB.

Jednak to nie linia pomocy, a defensywy w pierwszych minutach miała duże znaczenie. Od samego początku gospdoarze rzucili siędo ataków, tworząc sobie dobre okazje. Już w 4. minucie Jonas Kamper uderzył z 20 metrów - piłka po jego strzale o włos minęła bramkę Olivera Kahna. Bramkarz FCB więcej do roboty miał 5 minut później, kiedy to Kamper znów posłał futbolówkę w stronę Olliego, który musiał wykazać się swoimi najlepszymi umiejętnościami, aby zapobiec utracie gola.

Zuma tylko w słupek

Przeciwko twardo grającej drugiej linii Arminii Bawarczycy niewiele mogli zdziałać. W kierunku napastników Luci Toniego i Miroslava Klose kierowane były długie podania, ale nic wielkiego z takich piłek zrobić nie można było.

Z kolei pod bramką Bayernu coraz bardziej się kotłowało. W 15. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Artur Wichniarek, ale nie potrafił czysto uderzyć piłki. Więcej pecha miał później Sibusiso Zuma, który blokowany przez Philippa Lahma, trafił tylko w słupek.

Ribery strzela czwartą bramkę w sezonie

Ku zdziwieniu miejscowych kibiców pierwszy atak FC Bayernu zakończył się powodzeniem. Po świetnym zagraniu Toniego Franck Ribery zostawił rywali w tyle, pognał na bramkę Arminii i pokonał golkipera gospodarzy. Już 2 minuty później Francuz miał na nodze piłkę na 2:0, ale tym razem przestrzelił.

Do przerwy dużo już się nie działo na boisku. Gol wyraźnie wybił z rytmu Bielefeld, zaś kontrolujący przebieg spotkania Bawarczycy byli zbyt niedokładni w akcjach ofensywnych.

Zmiana na bramce

Z nowym bramkarzem na drugą połowę wyszli zawodnicy Arminii. Mathias Hain po zderzeniu z Klose nie był w stanie kontynuować gry, więc zmienił go Rowen Fernandez. Nowy golkiper przyniósł gospdoarzom szczęście już w 47. minucie, kiedy Toni o centymetry pomylił się kierując piłkę w stronę bramki. Z kolei 6 minut później z linii bramkowej uderzenie Martina Demichelisa wybijał Bernd Korzynietz.

Od tego momentu FCB zaczęło grać lepiej, co przekładało się na kreowanie kolejnych okazji. Po fenomenalnym podaniu Riberyego z pierwszej piłki uderzał Klose, jednak futbolówka przeleciała koło słupka (62.). W 66. minucie z linii pola karnego uderzał Kroos, ale także nie zdołał trafić do siatki Arminii.

FCB dowozi wygraną

Mimo woli walki, Arminia nie była w stanie stworzyć z akcji zagrożenia. Jedynie stałe fragmenty gry pozwalały Bielefeldowi wrzucić piłkę w pole karne Bawarczyków. Tak było w 80. minucie, kiedy nieczyste uderzenie Kampera wyłapał Kahn. Po drugiej stronie Bayern miał ogromną okazję na przypieczętowanie wygranej, ale Toni - zamiast podawać do niepilnowanego na piątym metrze Altintopa - uderzył wprost w Fernandeza.

Na koniec meczu Hitzfeld wprowadził Andreasa Ottla, co było sygnałem bronienia przez przyjezdnych wyniku. Jak się okazało, było to dobre posunięcie, gdyż gospodarze nie stworzyli sobie już żadnej okazji na wyrównanie.

Arminia Bielefeld - FC Bayern 0:1 (0:1)