DieRoten.pl
Reklama

Ribery w tym tygodniu ogłosi zakończenie kariery

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Coś się kończy, coś zaczyna… Jak donoszą liczne media, jeszcze w tym tygodniu oficjalnie swoją karierę zakończy legendarny francuski skrzydłowy – Franck Ribery.

Francuski skrzydłowy swoją przygodę z bawarskim klubem zakończył oficjalnie latem 2019 roku, po czym jakiś czas później zdecydował się na przeprowadzkę do włoskiej Serie A, gdzie przez pierwsze dwa lata z powodzeniem występował w barwach ekipy Fiorentiny.

Następnie 39-letni dziś pomocnik zdecydował się pomóc włoskiej Salernitanie, z którą obowiązuje go kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Niemniej jednak z racji na liczne problemy zdrowotne i nawracające kontuzje kolana, Franck Ribery ma wkrótce zakończyć swoją karierę – wynika z włoskich, francuskich i niemieckich doniesień.

Jak informuje z kolei niemiecki magazyn „Kicker”, po konsultacjach ze znanymi i cenionymi lekarzami z Monachium i Innsbrucka, były reprezentant Francji miał już podjąć decyzję o zawieszeniu butów na kołek. Co więcej 9-krotny mistrz Niemiec miał już nawet poinformować o tym swoich kolegów z szatni.

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła dodają, że oficjalnego potwierdzenia i ogłoszenia zakończenia jakże bogatej kariery przez Ribery’ego należy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. Franck nie zamierza jednak definitywnie żegnać się ze światem piłki, albowiem do końca tego sezonu ma pełnić rolę ambasadora Salernitany.

Franck Ribery

Dziś bez najmniejszego zająknięcia każdy z nas śmiało może stwierdzić, że 39-latek jest jedną z największych legend w historii bawarskiego klubu. Od momentu swojego transferu do FCB trzykrotnie grał w finale Ligi Mistrzów, zaś upragniony przez wielu Puchar LM zdobył wraz ze swoimi kolegami w 2013 roku, kiedy to monachijczycy pokonali na Wembley Borussię Dortmund 2:1.

Sukcesy i liczby Ribery'ego jako gracz Bayernu:

− 425 spotkań
− 124 bramki i 182 asysty
− 9x mistrzostwo Niemiec
− 6x Puchar Niemiec
− Liga Mistrzów
− Piłkarz Roku UEFA w 2013 roku
− Superpuchar Europy
− Klubowe Mistrzostwa Świata
− Puchar Ligi Niemieckiej
− 5x Superpuchar Niemiec

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...