DieRoten.pl

Ribery rozumie chęć odejścia Lewandowskiego: Wygrał już wszystko

25.05.2022, 11:29:51

Niemieckie i zagraniczne media od wielu dni nieustannie spekulują, że tego lata z klubu ze stolicy Bawarii po 8 latach może odejść 33-letni Robert Lewandowski.

W ostatnim czasie na temat naszego rodaka wypowiedziało się wiele osób związanych z bawarskim klubem – mowa nie tylko o bossach Bayernu, ale i również byłych piłkarzach FCB. W wywiadzie dla portalu „WP Sportowe Fakty” głos w sprawie Roberta Lewandowskiego i jego przyszłości zabrał wieloletni kompan 33-latka – Franck Ribery – który nie szczędził pochwał pod adresem „Lewego” w rozmowie z Piotrem Koźmińskim.

− To kompletny napastnik. Mówimy o piłkarzu, który przez 3-4 ostatnie lata był najlepszym napastnikiem na świecie. Silny fizycznie, bardzo dobre uderzenie, w powietrzu też doskonale sobie radzi – powiedział Ribery.

− Szybko znaleźliśmy wspólny język, rozumieliśmy się na boisku bez słów. Mogę powiedzieć, że gra z Lewym to była wielka przyjemność. Poza tym rozumieliśmy się nie tylko na boisku. Byliśmy bardzo dobrymi kumplami również w życiu prywatnym. Do dziś mamy kontakt – mówił dalej.

− Doskonale go rozumiem! Widocznie Robert doszedł do wniosku, że potrzebuje nowego wyzwania. I ja mu życzę, żeby to się spełniło. Z Bayernem wygrał wszystko, od Bundesligi po Ligę Mistrzów. Jest w klubie od wielu lat. To całkowicie normalne, że uznał, iż czas na zmiany. Myślę, a w zasadzie wynika to z jego słów, że on tego mocno potrzebuje. Proszę mnie dobrze zrozumieć: FCB to wielki klub, jeden z największych na świecie, ale czasem człowiek po prostu chce i potrzebuje zmiany. Tak jest właśnie w przypadku Roberta – dodał Francuz.

Robert Lewandowski w sierpniu bieżącego roku skończy dokładnie 34 lata, ale Polak w dalszym ciągu zamierza grać na najwyższym poziomie jeszcze przez 3-4 kolejne lata. Zdaniem legendarnego Francka Ribery’ego jest to bardzo możliwe, mając na uwadze styl życia Lewandowskiego.

Zdecydowanie tak! Robert pod tym względem jest wielkim profesjonalistą. Świetnie się prowadzi, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości: przed nim jeszcze wiele lat gry na najwyższym poziomie – podsumował Franck Ribery.

Pełny wywiad Francka Ribery’ego, który przeprowadził Piotr Koźmiński dla „WP Sportowe Fakty”, znajdziecie pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy do lektury!

źródło: WP Sportowe Fakty

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (26)25.05.2022 18:48
Mnie ciekawi czy jak np braknie 5-10 mln euro w dogadaniu się to Lewy z własnej kieszeni dorzuci czy powie, a nie pierd.... przecież z hiszpańskich klubów to zawsze Real miałem w sercu :D.
25.05.2022 17:31
Szkoda, że Hasan nie usiadł do rozmów w październiku. Mielibyśmy dużo czasu, żeby kogoś ściągnąć i potem sprzedać Lewego.
25.05.2022 12:09
@misza
Planem B było przedłużenie kontraktu z Lewandowskim na obecnych warunkach co okazało się klapą.
Na sportowefakty.pl ukazał się ciekawy wywiad z Marcelem Reifem, który jasno mówi, że to będzie brudny koniec. Atmosfera między Lewym, a zarządem już jest gęsta. Kahn zdaje sobie sprawę, że przetrzymanie Lewandowskiego do końca kontraktu to ostateczność, dlatego intensyfikują swoje działania, żeby pozyskać dwóch piłkarzy na zastępstwo Lewego.
25.05.2022 11:57
@Danielowaty dokładnie, prawda leży gdzieś po środku. Bezgraniczne ufanie w to co sam do mediów puścił Zahavi to żaden argument.
25.05.2022 11:50
@FanGraczyBayern a skąd media miały te informacje? Napewno nie ze środowiska Bayernu ;)
Jak dla mnie, prawda leży gdzieś po środku
25.05.2022 11:50
@FanGraczyBayern A dlaczego Ty od razu zakładasz, że to klub kłamie? Dlaczego wciąż tu robi się błoto i o wszystko oskarża Bayern. Jasne, zarząd nie jest święty, ale nie wszystko robi źle. A media różne rzeczy piszą. Najłatwiej takie, które zaatakują klub i zrobią sensację. A Zahavi, jak prześledzi się jego historię, różne rzeczy już odwalał.
25.05.2022 11:46
@Matilegolas
A skąd wiesz, że to Zahavi kłamie? Bo to co mowi to pokrywa się z tym co pisały media w tym okresie.
25.05.2022 11:40
Po pierwsze po dawnej Barcelonie została jedynie nazwa. Już Glasner ich wyjaśnił, a Xavi to nie jest jakiś trenerski geniusz.

Po drugie znów brednie, że Lewandowskiemu należy się szacunek. Przecież go ma, ale medal ma dwie strony i on też powinien okazać szacunek klubowi, któremu wszystko zawdzięcza. A nie kłamać i urządzać szopki ze swoim śmiesznym pseudoagentem.

Po trzecie, wielcy "patrioci" i "fani", zapamiętajcie, że liczy się interes klubu, któremu ponoć kibicujecie, a nie interes zawodnika, bo jest Polakiem. Jak każdy inny zawodnik, ma swoje zobowiązania i musi je wypełnić. Nikt go nie zmuszał, żeby przedłużał kontrakt do 2023 roku - to on i pijawka chcieli taki kontrakt, Bayern zamierzał przedłużyć do 2022 roku. Więc teraz niech nie płaczą i nie bawią w primadonny, tylko uszanują to, co sami chcieli i podpisywali. Nie z Bayernem takie zagrywki.

Mia San Mia!
25.05.2022 11:25
@Simon89 planem B jest przecież pozostanie Lewandowskiego. Przecież o to się właśnie niektórzy oburzają, że taki zawodnik mógł być opcją B.

Aktualnie trwa praca nad kolejnymi opcjami, ale jak klub nie znajdzie odpowiedniej jakosci to poczeka rok.

@Sopariev no to Lewy mógł wtedy oznajmić, że odchodzi. Bayern ma prawo rozmawiać wtedy kiedy sam uzna to za stosowne, a być może mieli ku temu ważne powody - ot np możliwość wybadania alternatyw, czy nawet wyniki finansowe.
25.05.2022 11:24
@Sopariev i nie był w stanie nikomu w klubie zakomunikować, że chce odejść ? :). Mógł wysłać list, maila albo smsa.
@Simon89 być może, dlatego tym bardziej nie można dziwić się stanowisku klubu
25.05.2022 11:17
@tapczan jasne, że klub dba o swoje dobro, jednak jeśli mówisz o tym, że Lewy "mógł oznajmić swoją decyzję szybciej", to zdaje się, że Lewy chciał rozmawiać, tylko Hasan nie miał czasu i go spławił, że "na wiosnę". A brzmi to bardzo hasanowo.
25.05.2022 11:13
@tapczan
Zarząd od dawna wiedział, że Bundesliga to dla Roberta przystanek na drodze do Hiszpanii. Publicznie mówił o tym Rummenigge . Z tego punktu widzenia negocjacje z Haalandem słusznie stanowiły priorytet klubu, ale było jasne, że szanse by go pozyskać są niewielkie. City podobnie jak PSG to kluby-państwa z nieograniczonym budżetem. Nawet Real Madryt nie był w stanie tego przeskoczyć o czym niedawno się przekonaliśmy. W takim wypadku konieczny jest plan B,C, a nawet D. Niestety wbrew temu co mówił Kahn wygląda na to, że Bayern się nie zabezpieczył.
25.05.2022 10:52
Ribery rozumie też klub, ale twardogłowi z DieRoten i tak wiedzą swoje ;))
25.05.2022 10:45
Nawet Ribery rozumie, ale twardogłowi z DieRoten i tak wiedzą swoje ;))
25.05.2022 10:13
Nie rozumiem jak dbanie o swój interes i dobro klubu może być interpretowany jako rzucanie kłód czy robienie problemów. Mógł dogadać się, oznajmić swoje „marzenia” w odpowiednim czasie i znaleźć z klubem dobre rozwiązanie dla obu stron. I nie byłoby tego syfu przez ogłoszenie swojej decyzji bez porozumienia z klubem.
25.05.2022 10:00
Ja też rozumiem chęć odejścia Roberta. To ostatni gwizdek na nowe wyzwanie. Szkoda że zarząd tak traktuje Roberta i robi mu problemy, nie powinno się tak robić kiedy mamy do czynienia z Legendą klubu.
25.05.2022 09:54
Trzeba przyznać mu rację. Trochę żal że nie chce odchodzić i uważam że za to co zrobił klub nie powinien robić mu przeszkód.
25.05.2022 09:31
@Mathias
Na razie to tylko czyste przypuszczenia, dzisiejsza Barcelona dostaje od Bayernu dwukrotnie bęcki w grupie, nie kwalifikuje się do dalszej rundy, a w LE odpada z Eintrachtem (pewnym rozgrzeszeniem jest fakt, że to późniejszy zwycięzca). Być może w przyszłym sezonie zajdą w LM dalej i wcale nie twierdzę, że nie posiadają do tego potencjału, ale równie dobrze mogą skończyć tak jak w tegorocznej kampanii. A osiągnięcie przez nich np. półfinału (nie wspominając o wygranej w rozgrywkach) byłoby nie tyle niespodzianką, co sensacją - patrząc zwłaszcza na nieporadną grę w defensywie.

Na ten moment z resztą Robert jest wciąż zawodnikiem Bayernu i nigdzie nie jest powiedziane, że to właśnie Katalonia będzie jego kolejnym przystankiem.
25.05.2022 09:16
@Skobry
Barcelona jest silniejsza niż rok temu i mogą daleko zajść w LM. Stawiają na młodych i drużyna się odbudowuje ale potrzebują bramkostrzelnego piłkarza. Lewy jest idealny bo pogra tam 3 lata a następca pewnie już jest szykowany. Za pół roku mundial i ostatnia szansa za ZP dla Lewego bo po mundialu może zakończyć karierę reprezentacyjną.
25.05.2022 09:10
Niektórzy to widzę odlecieli kompletnie xD nawet wypowiedzi Francka to gierki Zahaviego xD
25.05.2022 09:09
@Mathias
Jesteś pewny, że przy obecnym poziomie sportowym Barcelony będzie miał większe szanse na ZP? Śmiem wątpić. Sama marka to nie wszystko. Z pewnością jest to drużyna przyszłościowa (Gavi, Pedri, Fati itd.), ale zanim ci zawodnicy zaczną stanowić o sile klubu i pomogą powrócić na szczyty w Europie minie trochę czasu, a wówczas Robert może już tam nie być pierwszoplanową postacią (albo może go już tam po prostu nie być).
25.05.2022 08:30
Przez 8 lat gry w Bayernie zdobył wszystko. Jest najdłużej grającym napastnikiem (Pizarro grał 9 lat ale ostanie lata to był zmiennikiem). Zdobył wszystko i brakuje mu tylko rekord Gerda Muellra gdzie sezon mu nie wystarczy aby go pobić. Jedynie czego mu brakuje to złotej piłki. Wie doskonale, że z Barcelona szybciej mu się uda niż z Bayernem. Chce zmian i to tego lata.
25.05.2022 07:54
Taka obszerna wypowiedź ikony Bayernu lubianego i szanowanego przez kibiców w takim czasie, przypadek?
Zahavi zaczyna swoją grę.
Pokażmy jak Bayern jest nie w porządku : zasłużony piłkarz tyle zrobił dla klubu, chce zmian a my niewdzięczni mu stajemy na drodze.
25.05.2022 07:15
Nie ma chyba nikogo kto tego nie rozumie, ale tak jak Ribery podkreślił musi zostać znalezione rozwiązanie dobre dla obu stron. „Ja rozumiem klub, bo znaleźć nowego Lewandowskiego będzie bardzo trudno. Powtarzam: mówimy o najlepszym napastniku świata w ostatnich latach. Nikt nie sprzedaje chętnie takiego piłkarza.”
25.05.2022 05:06
Szacunek to powinien mieć od klubu,
za 500% normy i grę ciągłą w odróżnieniu
od tych co trochę pograją i koniec.
Agent to jest jego sprawa i nikt nie będzie mu
agenta wybierał...
25.05.2022 02:26
I ma rację, nie ma nic złego, że chce zmienić barwy szczególnie że nigdy nie deklarował się jako Bawarczyk, nie mam z tym problemu. Jednak gierki agenta to inna para kaloszy, powinien się od tego odciąć i uszanować że tylko od klubu zależy czy odejdzie w tym roku czy przyszłym.