DieRoten.pl
Reklama

Ribery coraz bliżej powrotu do Bundesligi?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć Franck Ribery zakończył swoją jakże bogatą i długą przygodę z Bayernem Monachium latem 2019 roku, to Francuz nie zdecydował się kończyć swojej kariery piłkarskiej.

Po tym jak legendarny skrzydłowy opuścił Bayern Monachium, w sierpniu 2019 roku dogadał się z włoską Fiorentiną, z którą podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku.

Choć za niespełna 8 dni Franck Ribery będzie świętował swoje 38. urodziny, to Francuz nie zamierza jeszcze decydować się na zakończenie kariery – wynika tak z doniesień prasowych z ostatnich tygodni, a nawet miesięcy.

Temat przyszłości 37-latka był już wielokrotnie poruszany w ostatnich tygodniach, zaś od pewnego czasu spekuluje się, że francuski pomocnik miałby wrócić do Bundesligi, gdzie jego usługami zainteresowanych jest kilka klubów. Według portalu „Transfermarkt Web” w grę wchodzi VfB Stuttgart oraz SC Freiburg.

Sam Ribery w niedawnej rozmowie dla dziennika „Bild” przyznał, iż tęskni za Bundesligą. Warto przypomnieć, że jego rodzina mieszka w Monachium, co tylko przemawiałoby na korzyść powrotu skrzydłowego do Niemiec i niemieckiej pierwszej ligi.

Ribery w bieżącym sezonie wystąpił łącznie w 22 meczach dla Fiorentiny (1583 minuty), zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki oraz 6 asyst. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę wszystkiego występy Francuza dla ACF, to mowa o 43 meczach, 5 golach i 9 asystach.

Źródło: TM Web
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...