Relacja: Bayern przegrywa z Urawa Red 0:1

Bayern Monachium przegrał mecz towarzyski z japońskim klubem Urawa Red Diamonds 0:1 (0:0). Spotkanie rozegrano w Saitamie. Zespół gospodarzy zwyciężył zasłużenie, stworzył sobie więcej okazji od Mistrzów Niemiec i przewyższał rywala dynamiką. Gola dla Urawa Red zdobył głową w 89. minucie Teruaki Kurobe. W spotkaniu w barwach Bayernu zadebiutował Lukas Podolski, który miał kilka okazji do zdobycia gola.

30.000 widzów na stadionie w Saitamie oglądało niezłe widowisko w pierwszych 45 minutach. Po oboma bramkami działo się całkiem sporo. Już na początku meczu sytuację po wrzutce z rzutu wolnego zmarnował Martin Demichelis. W odpowiedzi Kurobe trafił z dystansu w słupek bramki Olivera Kahna.

Poldi i Roy marnują sytuacje

W środku pierwszej połowy Bayern osiągnął dość zdecydowaną przewagę i stwarzał niebezpieczeństwo pod bramką Urawy. Dwa razy blisko swojego pierwszego gola w debiucie był Podolski (29., 36.), groźnie strzelał też Roy Makaay (25., 31., 37.). Gospodarze także, co jakiś czas niepokoili Kahna.

W przerwie Felix Magath przeprowadził cztery zmiany. Na początku drugiej połowy na boisku pojawił się też Stephan Fuerstner. Jednak w drugich 45 minutach Bayern prezentował się mozolnie i ociężale. Japończycy stopniowo przejmowali kontrolę nad meczem.

Tsuzuki broni strzał Schweinsteigera

Bayern w drugiej połowie stworzył tylko dwie okazje. W 57. minucie Podolski strzelał niecelnie głową, ale w 83. Bastian Schweinsteiger huknął z dystansu, jednak bramkarz Ryota Tsuzuki sparował uderzenie. Dwie minuty przed końcem spotkania Okano przedarł się prawą stronę, dokładnie dośrodkował na głowę Kurobe, który pokonał Michaela Rensinga.

Po spotkaniu Bawarczycy zjedzą oficjalną kolację ze sponsorami i wylecą z Tokio z powrotem do Monachium.

URAWA RED DIAMONDS - BAYERN MONACHIUM 1:0 (0:0)

Skład Bayernu: Kahn (46. Rensing)- Salihamidzic (50. Fuerstner), van Buyten, Demichelis (46. Karimi), Lahm- Ottl- Hargreaves, Schweinsteiger- Dos Santos (46. Scholl)- Makaay (46. Santa Cruz), Podolski

Widzów: 30.000

Gole: 1-0 Kurobe (89.)

Żółte kartki: Sakai / Karimi