Reif: Mueller nie jest nawet w połowie dobry na 9

Bayern Monachium dzięki wczorajszej wygranej 1:0 nad Schalke 04 Gelsenkirchen w rozgrywkach Pucharu Niemiec, poczynił kolejny wielki krok w drodze po obronę trofeum.

Decydująca okazała się bramka Joshuy Kimmicha, który na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wolejem pokonał Markusa Schuberta. Bayern co prawda miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale koniec końców spotkanie w Gelsenkirchen zakończyło się wynikiem 1:0 na korzyść FCB.

Na temat wczorajszych pojedynków w Pucharze Niemiec i występu poszczególnych piłkarzy wypowiedział się znany i ceniony w Niemczech dziennikarz telewizyjny Marcel Reif. 70-latek odniósł się między innymi do występu Kimmicha oraz wystawienia Thomasa Muellera na pozycji środkowego napastnika.

Jestem wielkim fanem Kimmicha, ponieważ to typ pokornego piłkarza, który słucha trenera. Ponadto jest zawodnikiem, który cechuje się przywódczymi umiejętnościami na boisku – skomentował Reif.

− Mueller na 9? Jogi Loew już tego próbował. Thomas nie jest tam nawet w połowie dobry. Dlaczego Hansi podjął taką złą decyzję? Mimo wszystko wygrali spotkanie – dodał dziennikarz.

Jednym z tematów, który został również poruszony przez Reifa jest sytuacja Alexandra Nuebela, który od momentu ogłoszenia transferu do Bayernu nie ma łatwego życia w Gelsenkirchen. Co więcej ostatnio 23-latek stracił ponownie miejsce w XI na rzecz Schuberta. 70-latek ma nadzieję, że w przyszłości „Bawarczycy” wypożyczą Nuebela.

Moim zdaniem pod względem poziomu sportowego nie ma różnicy. Trener widzi ich każdego dnia na treningu. (…) Bramkarzowi to nie pomoże, jeśli przez 3 lata nie będzie grał. Wciąż mam nadzieję, że Bayern go wypożyczy – podsumował Reif.

Źródło: Bild.de