Reakcje: Zespół wysłał sygnał w świat

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dziewiętnaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Lidze Mistrzów.

Po ostatnim zwycięstwie 2:0 nad Hoffenheim w Bundeslidze, tym razem monachijczycy pokonali FC Barcelonę 3:0. Bramki dla FCB zdobyli Sadio Mane, niezawodny w ostatnich tygodniach Eric Maxim Choupo-Moting oraz Benjamin Pavard. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Byliśmy naprawdę waleczni. Barcelona pewnie się tego nie spodziewała. Byliśmy cierpliwi i graliśmy dobry futbol, zwłaszcza w pierwszych 25 minutach, potem trochę się gorączkowaliśmy. Ale w końcu strzeliliśmy trzy bramki i nie dopuściliśmy do strzału na bramkę - to nie jest takie złe. Broniliśmy się dobrze i z pasją. Zespół wysłał sygnał.

Eric Maxim Choupo-Moting:

− To był świetny występ. Ale chcemy też wygrać ostatni mecz w przyszłym tygodniu. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu mojej bramki i naszego zespołu. To był trudny mecz przeciwko silnej drużynie, mimo że Barca została już wcześniej wyeliminowana, chcieli ponownie pokazać reakcję przed własnymi kibicami. Daliśmy jednak z siebie wszystko od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wchodzimy w każdy sezon Ligi Mistrzów z celem wygrania Pucharu na koniec, ponieważ mamy jakość w zespole. Takie są ambicje Bayernu.

Matthijs de Ligt:

− Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy 3:0 i zagraliśmy do zera. Przeciwko Lewemu było bardzo trudno. Dla mnie jest on najlepszym napastnikiem na świecie. Zawsze trzeba być skoncentrowanym. Myślę, że z naszą agresją i intensywnością poradziliśmy sobie dobrze.

Xavi Hernandez:

− To był trudny mecz, ponieważ wiedzieliśmy wcześniej, że zostaliśmy wyeliminowani. Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Bayern był od nas lepszy. Musimy teraz przekręcić tryby. Jest ciężko, ale musimy iść dalej. Moje odczucie jest takie, że mieliśmy odpowiednią jakość, aby awansować, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów.