Reakcje: Zbyt często traciliśmy piłkę

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje szóste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z RB Lipsk.

Zawodnicy Bayernu wykonali swoje zadanie wzorowo i rozbili RB Lipsk 4:1. Bramki dla FCB zdobywali Robert LewandowskiJamal MusialaLeroy Sane oraz Eric Maxim Choupo-Moting. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i RBL.

Julian Nagelsmann:

– Ostatecznie wygraliśmy zasłużenie, ale nie tak, jakby wskazywałby na to wynik. Wiemy, jaką jakość ma RBL. W pierwszej połowie mieliśmy dobrą strukturę, ale zbyt często traciliśmy piłkę. Ogólnie rzecz biorąc, był to chaotyczny mecz. Po przerwie mieliśmy naszą najlepszą fazę. Wygraliśmy 4:1, a to najważniejsze. To zawsze jest balansowanie, ponieważ nie mieliśmy zbyt wiele czasu na treningi. Jak bardzo opierasz się na tym, co już wiesz, a jak wiele nowych rzeczy wprowadzasz? To jest proces, nad którym chcemy pracować. Nasza podstawowa struktura i nasze ustawienie były dziś dobre. To był kolejny krok w dobrym kierunku.

Thomas Mueller:

– To dla nas wspaniałe uczucie, że wygraliśmy tutaj 4:1. Po meczach międzynarodowych tak naprawdę nie wiesz, na czym stoisz. Musiala był magikiem w tym meczu. Szczególne jest to, że oprócz talentu ma on także wspaniałą osobowość. Ciężko pracuje, jest pewny siebie, ale pozostaje przy tym bardzo przyziemny. Bierze piłkę i dokładnie wie, co ma robić. Nie jest miłym dodatkiem, jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

Jamal Musiala:

– To była świetna zabawa. Graliśmy dobrze. Przez 10-15 minut mieliśmy ciężki okres, ale wytrwaliśmy. Trenujemy takie sytuacje, jak ta, w której strzeliłem bramkę. W takiej akcji nie myśli się zbyt wiele.

Jesse Marsch:

– Tak, Bayern ma wiele zalet i świetny zespół. Szczególnie w ostatniej tercji są bardzo niebezpieczni. Mimo wszystko nie zagraliśmy wcale źle, graliśmy na miarę swoich możliwości. Kibice widzieli, że daliśmy z siebie wszystko. Zagraliśmy odważnie, a przy odrobinie szczęścia mecz mógł potoczyć się inaczej. Być może Bayern jest dla nas w tej chwili za duży. Mamy młody zespół. Nie jestem rozczarowany. Musimy się uczyć.