Reakcje: Zasłużyliśmy na 3:0

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje jedenaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym skromnym zwycięstwie 2:1 nad FC Kopenhagą w Lidze Mistrzów, monachijczycy pokonali tym razem SC Freiburg 3:0 w ramach 7. kolejki Bundesligi. Bramki dla FCB zdobyli Coman (2) oraz Sane. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Oczywiście jestem bardzo zadowolony z gry i wyniku. Zasłużyliśmy na 3:0. To był bardzo dobry występ. Graliśmy bardzo skoncentrowani i płynnie od początku do końca. Stworzyliśmy wiele okazji bramkowych i pozwoliliśmy na niewiele rywalowi.

Leon Goretzka:

− To był dobry występ z naszej strony. Zrealizowaliśmy wiele z tego, co sobie założyliśmy. Od początku pokazaliśmy, że nie chcemy pozwolić, by cokolwiek poszło na marne. Byliśmy bardzo dobrzy w kontrataku, co oznaczało, że w pierwszej połowie mieliśmy dużo posiadania piłki i trzymaliśmy przeciwnika na jego połowie. Czuliśmy się świetnie.

Kingsley Coman:

− Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. Zagraliśmy bardzo dobrze. To było bardzo ważne, do tej pory nie przegraliśmy meczu w Bundeslidze. Jesteśmy w dobrej formie i chcemy to kontynuować.

Christian Streich:

− Nie mieliśmy szans przeciwko Bayernowi, ponieważ nie mogliśmy zrekompensować pewnych rzeczy. Byliśmy na ostatnich nogach. Nie masz szans przeciwko takiej drużynie jak Bayern. Cieszę się, że końcowy wynik to tylko 0:3, bo oczywiście mógł paść jeszcze jeden lub dwa gole.