DieRoten.pl

Reakcje: Zabrakło nam determinacji i skuteczności

23.04.2023, 10:52:18
Ł. Skwiot

Wczorajszego późnego popołudnia, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje czterdzieste czwarte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym remisie z Manchesterem City w Champions League, tym razem podopieczni Thomasa Tuchela ponieśli klęskę 1:3 z Mainz 05. Jedynego gola dla FCB zdobył Sadio Mane. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

Nie było potrzeby przegrywania meczu, który mieliśmy pod kontrolą. Nie byliśmy zdeterminowani, nie byliśmy wystarczająco klarowni, aby zdobyć drugą bramkę. Tracimy bramkę na 1:1 z absolutnie niczego i nie mieliśmy energii, aby na to zareagować. Potem tracimy kolejne dwa gole w ciągu dwunastu minut. Nie mogliśmy stanąć na nogi. Kiedy rzeczy idą źle, jest nam brutalnie trudno ponownie zebrać się i ducha jako zespół, zbuntować się i walczyć. Zabrakło determinacji, skuteczności, która decydowałaby o rzeczach dla nas. W tej chwili walczymy o wygrywanie meczów. Brakuje nam energii.

Thomas Mueller:

Porażka to dla nas zawsze brutalne rozczarowanie i skrajny rozdźwięk między oczekiwaniami a rzeczywistością. W obecnej sytuacji waży to jeszcze bardziej. To już trzecie prowadzenie, które oddaliśmy. Nie chodzi o to, że nie rozumiemy sytuacji. Nasza gra jest zasadniczo bardzo wadliwa, nawet u mnie osobiście. Niemniej jednak w pierwszej połowie graliśmy na bramkę Mainz i zasłużyliśmy na objęcie prowadzenia. W drugiej połowie gra się po prostu toczyła, mieliśmy jedną czy dwie sytuacje i nagle zrobiło się 1:3. Nie mieliśmy siły i energii, żeby wrócić. Nie mam na to patentu, żeby to wytłumaczyć.

Bo Svensson:

To była niezwykle trudna pierwsza połowa, mieliśmy szczęście, że na przerwę wchodziliśmy tylko z wynikiem 0:1. Druga połowa była nieco lepsza. Po wyniku 1:1 dało się zauważyć, że pojawiła się wiara, energia, rozmach, że byliśmy wtedy lepsi. Jestem dumny z moich chłopców, także z tych, którzy weszli.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)23.04.2023 20:38
Zabrakło skuteczności ? Jakim cudem skoro oddaliśmy całe dwa celne strzały ? Jak mają takie kocopoły wypowiadać to niech może zrezygnują z wywiadów.
23.04.2023 20:24
Jak zabrakło skuteczność jak myśmy mieli dwa strzały na bramkę skuteczność była na wysokim poziomie Panie Tuchel
My gramy jak dzieci we mgle, kopaninę zero schematów brak taktyki żenada.
Miałem przyjemność być na otwarcie Bundesligi w 2016 roku z Werderem ludzie jak to wyglądało obieg centra nawet jak nie było bramki przeciwnicy zamknięci i znowu torpedowanie.
23.04.2023 18:59
Tuchel gada już jak zdarta płyta. Oby nowy sezon był zupełnie inny.
23.04.2023 16:12
Co tydzień to samo!!
23.04.2023 12:53
Z Julkiem w Mainz było 9 strzałów na bramkę, a w sumie 21 strzałów, wtedy wygralismy 4:0 a to było tylko 2 miesiące temu, co się stało od tego czasu, proste zmiana trenera.
Niestety Tuchel nie panuje nadzespolem
23.04.2023 12:34
Wez nie pie*rdol pajacu, 2 strzały na bramkę i on mówi o skuteczności;/ co za kretyn! W tym momencie te jego wypowiedzi są irytujące... zagrali z nami jak z dziećmi, po raz kolejny 0 pomysłu na grę, Bayern Julka by rozniósł w pył Bayern tuchela, bo to co widzimy idzie już na jego konto, z Julkiem w bl było w kratkę, w pucharach genialnie, a tu jest kompletne dno wszędzie!
23.04.2023 12:24
Tuchel nie na pomysłu na grę tych piłkarzy, z tej maki nie będzie chleba, daje mu czas do końca roku i będzie zmiana trenera, bo nie wyjdzie z grupy Lm a w BL będziemy dopiero na 3 miejscu.
Przy tej grze to nie widzę napastnika który będzie do nas pasować.
23.04.2023 12:06
Ponownie zabrakło pomysłu i impulsu, ale za to odpowiada trener. Wziął sobie kolejnego kumpla do klubu, ale robić nie ma komu...
23.04.2023 11:57
O jakiej on mówi skuteczności, jak oddajemy 2 strzały na bramkę, kiedy zagraliśmy tak złe, nie przypominam sobie Bayernu który oddaje 2 strzały na bramkę, ale to zmiana taktyki ma wpływ na grę, przestaliśmy presowac, a to u Julka było najważniejsze, jest mniej sprintów, wycofujemy się, zamiast odbierać piłki na połowie rywala to ich zapraszamy a później nasi obrońcy są presowani przez rywali i popełniają błędy, ten zespół gra od 3 lat wysoko to my presujemy i odbieramy pilke jak najszybciej a Tuchel chce to zmienić.
23.04.2023 11:45
Dwie bramki z trzech to byly inwidualne błędy Stanisicia i Sommera choc Cancelo też złamał spalonego, no ale to nie zmienia faktu że bardzo słabo wyglądaliśmy.
23.04.2023 11:34
Obys czlowieku jeszcze podniósł tę drużynę, choć moja wiara w to jest coraz mniejsza.