Reakcje: Wykonaliśmy pierwszy krok

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje trzydzieste pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Champions League.

Po niedawnym zwycięstwie 3:0 nad Bochum w Bundeslidze, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali tym razem Paris Saint-Germain 1:0, a jedynego gola strzelił Kingsley Coman. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Wygrana zawsze jest czymś dobrym. W pierwszych 25 minutach zagraliśmy naprawdę dobry mecz, mieliśmy dużo kontroli. Wciąż możemy grać nieco bardziej prosto do bramki. Ogólnie była to bardzo dobra pierwsza połowa, a 20 minut po przerwie też było dobre. Potem było już trudniej. Oczywiście mieli dużą szybkość, co zawsze jest jazdą po brzytwie. Ogólnie rzecz biorąc, poradziliśmy sobie dobrze. Pierwszy krok został zrobiony, teraz chcemy zrobić drugi.

Yann Sommer:

− To był naprawdę dobry mecz z naszej strony. W pierwszej połowie mieliśmy spotkanie pod kontrolą, nie pozwalaliśmy tak naprawdę na nic. Mieliśmy bardzo dobre pozycje, dużo posiadania. W drugiej połowie doszło do zmian, wtedy nabraliśmy trochę rozpędu. PSG miało też swoje okazje bramkowe. Ogólnie rzecz biorąc, poradziliśmy sobie dobrze. Defensywnie broniliśmy wyjątkowo dobrze. To dar jako bramkarz, kiedy Twoi koledzy tak bronią. Teraz patrzymy w przyszłość. Drugi mecz w Monachium nie będzie spacerkiem po parku.

Kingsley Coman:

− Jesteśmy bardzo zadowoleni z meczu. W końcu mieliśmy też trochę szczęścia. Musimy grać dobrze przez cały mecz. Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy awansować dalej.

Christophe Galtier:

− Mieliśmy lepsze dojście w drugiej połowie, zmiana Mbappe wniosła nowy impet. Z nim w wyjściowej jedenastce pokazalibyśmy inne oblicze. On i Lionel Messi byli trochę kontuzjowani. Ostatnie pół godziny daje mi nadzieję. Mam nadzieję, że do drugiego spotkania odnajdziemy swoją świeżość i formę. Wszystko jest jeszcze otwarte, nie odpadliśmy jeszcze.