Reakcje: Wszyscy chłopcy zagrali świetnie!

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje szesnaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 4:2 z Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów, tym razem monachijczycy pokonali SC Freiburg aż 5:0. Bramki dla FCB zdobyli Serge GnabryEric Maxim Choupo-MotingLeroy SaneSadio Mane oraz Marcel Sabitzer. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Wszyscy chłopcy zagrali świetny mecz. Także zmiennicy, wszyscy byli bardzo skoncentrowani i skupieni od pierwszej minuty. Jestem bardzo dumny z drużyny, ponieważ zagrali bardzo dobry mecz i zasłużyli na zwycięstwo. Mieliśmy wiele dobrych momentów, chłopców cechował spokój. Wiedzieliśmy, że Freiburg zdobył w tym sezonie najwięcej bramek w pierwszych 15 minutach po przerwie. W tej fazie zdobyliśmy jednak 2 gole. Przeciwko Dortmundowi nie mieliśmy tej koncentracji w ostatnich 20 minutach. Teraz utrzymaliśmy ją przez 90 minut. To był nasz cel i zawodnicy wykonali go bardzo dobrze.

Serge Gnabry:

− Bardzo dobrze było rozegrać taki mecz. To był ważny znak od nas po tak niepotrzebnie trudnych tygodniach - tak chcemy teraz grać dalej. Chcemy teraz wygrać każdy z naszych meczów. Niepotrzebnie straciliśmy kilka punktów, więc wiemy, że presja jest duża - chcemy zgarnąć wszystkie punkty do przerwy na Mundial.

Eric Maxim Choupo-Moting:

− Jestem super szczęśliwy, że zagrałem od początku i że wszyscy razem rozegraliśmy taki mecz. Pokazaliśmy od pierwszej do ostatniej sekundy kto tu jest szefem. To była świetna zabawa. Graliśmy dobrze do końca. Osobiście jestem zadowolony z mojej bramki, z asysty i z tego, jak zagraliśmy. Musimy na tym budować.

Christian Streich:

− Nie mieliśmy szans, bo Bayern był mentalnie szybszy na boisku. Pod względem energii nie byliśmy w stanie przeciwstawić się Bayernowi i dlatego przegraliśmy. Teraz wracamy do domu i przygotowujemy się do kolejnego meczu. Chcemy o tym zapomnieć. Nie byliśmy wystarczająco dobrzy, zawodnicy nie byli, ja nie byłem. Próbowaliśmy iść na całość, ale to było chyba złe.