Reakcje: We wtorek chcemy zagrać lepiej niż dziś

Dzisiejszego późnego popołudnia, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje trzydzieste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio, monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym zwycięstwie 4:2 nad Wolfsburgiem w Bundeslidze, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali tym razem VfL Bochum 3:0. Bramki dla FCB zdobyli Thomas MuellerKingsley Coman oraz Serge Gnabry. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Mieliśmy dobre pierwsze sześć minut, potem nie byliśmy już tak dobrzy w grze. Po przerwie Bochum miało szansę na wyrównanie. Po 60. minucie znów byliśmy lepsi w grze, zmiennicy spisali się dobrze i zasłużyliśmy na ten wynik. Ten mecz ma również wpływ wtorkowy mecz. Chcemy tam pokazać lepszą grę. Ten wynik był ważny, aby utrzymać prowadzenie w tabeli. We wtorek postaramy się pokazać jak najlepszy występ i wygrać. Wtedy zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Thomas Mueller:

− To był wynik i gra, z którą możemy żyć. Ale mamy też większe ambicje. Nie mamy złej fazy, wygraliśmy trzy razy z rzędu i nie przegraliśmy meczu w 2023 roku. We wtorek czeka nas bardzo ważny mecz, musimy tam być i przywieźć dobry wynik do Monachium. Najważniejsze jest to, abyśmy jako drużyna intensywnie występowali na boisku, a potem zobaczymy jaki wynik osiągniemy.

Thomas Letsch:

− To denerwujące, że dopuściliśmy do 0:1 przez własny błąd. Dobrze wyszliśmy po przerwie i mieliśmy szansę na wyrównanie za sprawą Philippa Hofmanna. W sumie to nie wystarczyło, żeby tu wygrać. To był porządny mecz, ale i również zasłużone zwycięstwo Bayernu.