Reakcje: To zwycięstwo jest bardzo ważne!

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwunaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatniej porażce 0:1 z Augsburgiem w Bundeslidze, tym razem monachijczycy rozbili u siebie Bayer 04 Leverkusen 4:0. Bramki dla FCB zdobyli Leroy SaneJamal MusialaSadio Mane oraz Thomas Mueller. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Zwycięstwo jest zawsze ważne, szczególnie teraz. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, a także z tego, jak przebiegł. Wczesna bramka nam pomogła. Byliśmy dużo bardziej skuteczni niż ostatnio. W pierwszej połowie udało nam się wyprowadzić wiele kontr. Mieliśmy więc dobrą kontrolę. W drugiej połowie było nieco bardziej otwarcie. To była dobra reakcja na wyniki. Jesteśmy zadowoleni i mamy nadzieję, że w Lidze Mistrzów będziemy mogli pójść za ciosem.

Joshua Kimmich:

− To był dobry mecz w ważnym momencie. Oczywiście ostatnie wyniki nie były już tak dobre. Tym razem na szczęście było lepiej i teraz mamy nadzieję, że uda nam się rozpocząć serię.

Manuel Neuer:

− To była właściwa reakcja oraz droga, którą pokazaliśmy. Chcemy to kontynuować i zagrać tak samo przeciwko Viktorii. Następnie w dobrych nastrojach udamy się do Dortmundu i tam również postaramy się zdobyć 3 punkty. Dominacja, którą pokazaliśmy w meczu z Bayerem 04 sprawia, że czuję się po prostu pozytywnie przed nadchodzącymi wyzwaniami.

Gerardo Seoane:

− Najgorszy możliwy scenariusz, strata bramki na samym początku - wydarzył się. Bayern zagrał w szale pod względem gry kombinacyjnej. Ale to ich część gry, nie zdążyliśmy na czas wejść w pojedynki. W niektórych sytuacjach brakowało zgryzoty. Zabrakło nam agresywności.