Reakcje: Nie byliśmy wystarczająco odważni

W ostatnim meczu w ramach 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z RB Lipsk.

Zawodnicy Bayernu Monachium wykonali swoje zadanie jak należy i zasłużenie pokonali RB Lipsk 1:0. Bramką na wagę trzech punktów popisał się Leon Goretzka. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i RBL.

Hansi Flick:

− To był świetny mecz, a Lipsk pokazał, dlaczego jest w czołówce tabeli. Nie byliśmy tak odważni i nie mieliśmy tyle posiadania piłki. Po 20 minutach wzięliśmy się w garść, zaczęliśmy kontrolować grę i zdobyliśmy bramkę. To było ważne, aby wejść w mecz. W drugiej połowie było jasne, że Lipsk znów będzie próbował wszystkiego. Robili to bardzo dobrze i sprawili nam wiele problemów. Morale i mentalność mojej drużyny były znakomite − wielkie brawa dla nich. Naszym głównym celem było zwycięstwo, postawienie znaku równości. To był dziś ważny krok w wyścigu o tytuł, ale do rozegrania pozostało jeszcze siedem kolejek.

Manuel Neuer:

− To był ważny krok w kierunku obrony tytułu. Nie chcemy pozwolić, aby ktokolwiek nam to odebrał. Nie pozwoliliśmy na nic w pierwszej połowie, graliśmy dobrze z tyłu i dobrze się ustawialiśmy. W drugiej połowie Lipsk trochę bardziej się rozpędził, zaatakował i był agresywniejszy. To właśnie wtedy mieliśmy problemy w budowaniu akcji, zaś oni mieli okazje.

Leon Goretzka:

− Widać było, że brakowało nam energii tu i tam, szczególnie pod koniec meczu. Trzeba umieć bronić się na własnej połowie. Mówiliśmy już o tym na początku sezonu, że będą takie mecze, w których nie da się naciskać przez 90 minut. Wtedy wszystko zależy od mentalności zespołu. Ponadto w takich meczach potrzebujesz też szczęścia po swojej stronie. To był dziś duży krok, ale jeszcze nie decydujący.

Julian Nagelsmann:

− Nie powinniśmy tracić tak bramki. Mimo to zagraliśmy bardzo dobry mecz. W drugiej połowie momentami spychaliśmy Bayern do tyłu. Bayern nie miał ani jednej okazji, dopiero w końcówce, gdy zrobiło się więcej miejsca. Do tego momentu byliśmy wyraźnie lepszą drużyną i mieliśmy cztery świetne szanse. Niestety, za każdym razem nie byliśmy w stanie tego wykorzystać. Musimy popracować nad tym, aby lepiej wykorzystywać swoje szanse. Nie byliśmy dziś słabsi od Bayernu.