Reakcje: Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz!

W ostatnim meczu w ramach 13. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste drugie oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Bayerem 04 Leverkusen.

Zawodnicy Bayernu Monachium pokonali wczorajszego wieczoru Bayer 04 Leverkusen 2:1, zaś obie bramki dla bawarskiego klubu zdobył nie kto inny, a niezawodny Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i B04.

Hansi Flick:

− Bardzo chcieliśmy wygrać. Można powiedzieć, że zespół pożądał tego. Ponownie straciliśmy bramkę po naszym błędzie, ale to się zdarza. W tej chwili, każdy nasz błąd jest karany. Jednakże ta drużyna ma taką jakość, że zawsze wraca do gry w tych meczach i wygrywa je dla nas i wierzy we własne siły, aż do ostatniego gwizdka. Bardzo chcieliśmy powrócić do domu z 3 punktami i zakończyć ten rok zwycięstwem. Dzięki tej wygranej zakończyliśmy fantastyczny rok dla Bayernu i tej drużyny.

Hasan Salihamidzic:

− To był trudny mecz, ale i topowy zarazem. Mieliśmy problemy na początku. Ale podkręciliśmy tempo w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy i w drugiej części spotkania. Koniec końców to zasłużone zwycięstwo. Drużyna nie tylko dziś pokazała swoją mentalność - robiła to przez cały rok. Cała drużyna wykonała świetną robotę. Ogromne słowa uznania dla wszystkich, trenerów i piłkarzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Walczyliśmy przez ostatnie kilka tygodni, potrzebujemy kilku dni odpoczynku. Dużo podróżowaliśmy i mieliśmy wiele meczów. W przyszłym roku chcemy obronić wszystkie nasze tytuły. Mamy wielką konkurencję, ale chłopcy wykonują świetną pracę.

Thomas Mueller:

− Ten mecz był jak finał. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy najlepszą drużyną w Niemczech. Z drugiej strony Leverkusen zagrało na podobnym poziomie. Byli w stanie nas zranić. Kiedy straciliśmy bramkę, to nie ułatwiliśmy sobie zadania. Ostatnie mecze nie były dla nas najłatwiejsze. Gol na wagę zwycięstwa w końcówce nadaje się na film do Hollywood. Pod względem ducha zespołu i mentalności zasłużyliśmy na wygraną. Sporo zainwestowaliśmy. Choć byliśmy zmęczeni, to zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy do końca.

Robert Lewandowski:

− Zawsze chcemy więcej i więcej. Po Nowym Roku chcemy kontynuować swoją drogę, grać w ten sposób i kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatnio oba zespoły były mocno obciążone, co też było widoczne. Brakowało nam tej ostrości. Dziś zagraliśmy kilka złych podań. Bayer być może miał mecz pod kontrolą, ale to, co pokazaliśmy jako drużyna było po prostu rewelacyjne.

Peter Bosz:

− Biorąc pod uwagę całe 90 minut, nie zasłużyliśmy na porażkę. To był intensywny mecz, ale żadna z drużyn nie pokazał się z najlepszej strony. Prowadziliśmy 1:0, ale potem straciliśmy głupio dwie bramki. Byliśmy na tym samym poziomie co Bayern dziś. Nie zasłużyliśmy na to, by w końcu przegrać. Byliśmy dominujący w pierwszej połowie, może powinniśmy byli stworzyć jeszcze kilka dobrych szans.