Porażka w rzutach karnych

FC Bayern zdominował grę w drugim półfinałowym spotkaniu w ramach Liga total! Cup 2012. Mimo to po sześćdziesięciu minutach o wyniku spotkania decydować musiały rzuty karne, w których Bawarczycy okazali się słabsi. Przegrana oznacza zaledwie spotkanie o trzecie miejsce z gospodarzami konkursu - zespołem z Hamburga.

Bramkę otwierającą wynik spotkania strzelił Nils Petersen, który w małym stopniu zrewanżował się swoim niedawnym pracodawcom. Jeszcze przed przerwą jednak Xherdan Shaqiri wyrównał wynik spotkania i od drugiej połowy mecz mógł rozpocząć się niejako się od nowa.  W drugiej połowie w miejsce Petersena wszedł na boisko Niclas Füllkrug, który w 43 minucie dał powód do radości kolegom w zielonych trykotach. Na ostatnie sekundy przed końcowym gwizdkiem stan rywalizacji na 2:2 wyrównał Toni Kroos.

Długoletni rywale, którzy spotkają się ponownie w szóstej rundzie sezonu stoczyli pierwszy poważny test przed nadchodzącymi rozgrywkami. Zespół FC Bayernu w odróżnieniu od Werderu Brema zasilił swoje szeregi wieloma obiecującymi piłkarzami. Thomas Schaaf prowadzi swój całkowicie odmłodzony i nowy skład po rozczarowującym ubiegłym sezonie.

Jupp Heynckes rozpoczął to spotkanie następującym składem: w bramce Manuel Neuer, w bloku defensywnym Philipp Lahm, Jerome Boateng, Holger Badstuber i na lewej stronie Luiz Gustavo.  Młoda nadzieja Emre Can dołączył do Toni Kroosa na pozycji defensywnego pomocnika z Arjenem Robbenem u prawego boku, Thomas Müller i nowy nabytek Shaqiri zagrali za samotnym Mario Gomezem z przodu. W przeriwe trener dokonał dwóch zmian Schweinsteiger wszedł w miejsce Cana, a na lewej stronie w miejsce Shaqiriego można było zobaczyć Riberyego.

Werder Bremen - Bayern 2-2 (1-1)  (Bremen wygrywa w karnych 4:2)

Werder Bremen Mielitz - Gebre Selassie, Sokratis, Prödl, Schmitz – Hunt, Fritz, Junuzovic – Arnautovic (Ekici 50), Elia (De Bruyne 50) – Petersen (Füllkrug 31)
FC Bayern Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Gustavo – Can (Schweinsteiger 31), Kroos - Robben, Müller, Shaqiri (Ribéry 31) – Gomez (Mandzukic 42)
Zmiany: Starke, Dante, Van Buyten, Tymoshchuk, Markoutz, Weiser
Arbiter główny: Grudzinski (Hamburg)
Widzów: 42,217
Bramki: 1-0 Petersen (12), 1-1 Shaqiri (27), 2-1 Füllkrug 43), 2-2 Kroos (60)
Shootout: 1-0 Ekici, 1-1 Mandzukic, 2-1 Fritz, 2-2 Kroos, 3-2 Schmitz, Ribery missed (Mielitz save), 4-2 De Bruyne, Schweinsteiger missed (Mielitz save)