Podolski asystuje, Podolski strzela, FC Bayern wygrywa!

Przed kilkoma minutami zakończył się mecz na Allianz Arena, w którym FC Bayern pokonał Bayer Leverkusen 3:0 (0:0) i nadal liczy się w walce o mistrzostwo Bundesligi w sezonie 2008-2009. Bramki dla podopiecznych Juppa Heynceksa zdobywali Luca Toni (47.), Franck Ribery (59.) oraz Lukas Podolski (71.). Reprezentant Niemiec był głównym autorem zwycięstwa Bawarczyków, bowiem asystował przy trafieniach Włocha i Francuza.
Trener FC Bayern w porównaniu do meczu w Cottbus z tamtejszym Energie wprowadził dwie zmiany. Massimo Oddo i Hamita Altitnopa zastąpili Daniel van Buyten oraz Ribery. Belgijski stoper został ustawiony na środku defensywy, zaś rolę prawego obrońcy powierzono Lucio. Francuski pomocnik zajął miejsce na lewej stronie pomocy, w środku zagrał Bastian Schweinsteiger, zaś po prawej Jose Ernesto Sosa.

Pierwsze minuty były ciężkie dla gospodarzy pomimo tego, że to oni jako pierwsi zagrozili bramce Rene Adlera. Toni zagrał do Podolskiego, jednak Lukas nie był w stanie pokonać bramkarza Leverkusen. Kolejne fragmenty gry o popis niedokładności Bawarczyków, a na dodatek piłkarze gubili się w defensywie. Na szczęście dla FCB, przyjezdni nie potrafili z tego skorzystać.

Podopieczni Heynckesa do głosu doszli dopiero w środku pierwszej połowy. Akcje Bayernu nabierały tempa, a działo się to przede wszystkim za sprawą rajdów Riberyego. W 38. minucie po solowym rajdzie Francuz z 20 metrów nie trafił w bramkę Bayeru. Cztery minuty później okazje miał Toni, ale i on nie potrafił skierować piłki do siatki "Aptekarzy".

Po przerwie Bawarczycy kontynuowali styl gry, jaki zapoczątkowali przed zmianą stron. I zostali za to szybko nagrodzeni. Wzorową kontrę wyprowadzili Ribery z Podolskim Lukas zagrał precyzyjnie do Toniego. Włoch miał kłopoty z opanowaniem futbolówki, ale w efekcie zdołał skierować ją do bramki strzeżonej przez Adlera i otworzył wynik spotkania (47.). To było 13. trafienie Luci w tym sezonie.

Bawarczykom potrzebne było to trafienie - od tego momentu zaczęli grać jeszcze lepiej. W 57. minucie świetną okazję na 2:0 zmarnował Podolski, który przegrał pojedynek sam na sam z Adlerem. Chwilę później golkiper Bayeru wyciągnął z ogromnym trudem uderzenie Lucio, jednak już w 59. minucie był bezradny, kiedy to Podolski zagrał na piąty metr do Riberyego, a ten trafił od poprzeczki do bramki, podwyższając wynik na 2:0.

Przewaga Bayernu z każda minutą rosła. Michal Kadlec w ostatniej chwili przeszkodził Toniemu w zdobyciu drugiej bramki w tym spotkaniu (68.). Nic jednak nie pomogło 180 sekund później, kiedy kontrę wyprowadził Schweinsteiger, zagrał na środek pola karnego, a tam wbiegający Podolski mocnym strzałem po ziemi pokonał Adlera (71.).

Kolejne minuty to bardzo groźne akcje Bayernu. Niestety nieskutecznością razili Toni (74., 83., 86.), Ze Roberto (79.) oraz powracający po kontuzji Miroslav Klose (88.). Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

FC Bayern - Bayer 04 Leverkusen 3:0 (1:0)