Pizarro: To będzie wyjątkowy mecz w Dortmundzie

Po blisko tygodniowej przerwie, do akcji w rozgrywkach ligowych powracają dziś podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy po przerwie reprezentacyjnej wygrali 2 z 2 spotkań.

Tym razem rywalem monachijczyków będzie drużyna Borussii Dortmund, gdzie obowiązki trenera pełni Edin Terzic. Dla obu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie – nie tylko z racji na sytuację w tabeli ligowej, ale i również z powodu rangi i prestiżu tego starcia.

W krótkim wywiadzie dla oficjalnego portalu „Bundesliga.com” kilka słów na temat dzisiejszej rywalizacji wypowiedział były napastnik, a obecnie ambasador Bayernu Monachium – Claudio Pizarro – który sam miał wielokrotnie okazję mierzyć się z dortmundczykami w przeszłości.

− To bardzo wyjątkowe grać w Dortmundzie. Dla mnie zawsze grało się tam bardzo wyjątkowo. Kibice są niesamowici i panuje tam świetna atmosfera – powiedział Pizarro.

Ale ostatecznie wygra ta drużyna, która popełni mniej błędów. Myślę, że w tej chwili faworytem jest Bayern. Nawet jeśli Dortmund gra u siebie, to będzie im trudno to wygrać – podsumował Claudio Pizarro.

Przypominamy zarazem, że miejscem tego spotkania będzie Signal Iduna Park w Dortmundzie, zaś początek starcia dziewiątej kolejki zaplanowano dokładnie o 18:30.

Źródło: Bundesliga.com