Pierwszy remis w przygotowaniach (skrót video spotkania)

Kiedy Lukas Podolski przyjeżdża do Koloni i gra ze swoim ex-klubem, nie jest to dzień jak każdy inny w Dormstadt. Wtedy przychodzi więcej niż 40 000 fanów na mecz towarzyski przeciw Bayernowi- nie przesadzając można powiedzieć, że większość z nich przyszła z powodu ich ulubionego, lub wręcz przeciwnie piłkarza. Po 90 przyjemnych minutach obie drużyny remisowały 0:0. Dla FC Bayernu Monachium był to pierwszy remis w piątym spotkaniu przygotowawczym do sezonu.

Bez piątki do Dormstadt

Trener FCB Jürgen Klinsmann musiał sobie poradzić bez piątki czołowych graczy. Obok kontuzjowanego Francka Ribéryego i piłkarzy biorących udział w Olimpiadzie: José Sosie i Breno w Koloni nie wystąpili również Tim Borowski i Luca Toni. Obaj dostali lekkiej kontuzji podczas wczorajszego treningu i nie mogli wziąć udziału w podróży nad Ren.

Najlepszą okazję na zdobycie bramki w początkowej fazie meczu miał Miroslav Klose. W 18. minucie wygrał pojedynek w polu karnych przeciwnika i chciał podać piłkę do Podolskiego lecz podanie te przejął obrońca Koeln Youssef Mohamed.

W 37 minucie szansę na zdobycie prowadzenia dla gospodarzy zaprzepaścił  Miso Brecko. Jego strzał jednak dobrze obronił Michael Rensing. Poza tą sytuacją, następca Kahna nie miał więcej okazji by pokazać się z dobrej strony.

Po zamianie stron, pierwszą możliwość na zdobycie gola miał Joseph Ngwenya, który piłkę otrzymał od Toniego Kroosa. Gracz z Zimbabwe trzymał jednak za długo piłkę i ostatecznie stracił ją.

Już za siedem tygodni odbędzie się kolejne spotkanie obu drużyn. 13. września odbędzie się mecz o 3 punkty w Bundeslidze. Dla Koloni będzie to pewnie znowu dzień nie taki jak każdy inny.

FC Köln - FC Bayern  0:0

1. FC Köln: Mondragon - Özat, Geromel (63. McKenna), Mohammed (63. Mitreski), Wome (63. Sanou) - Brecko, Matip (63. Vuciecevic), Pezzoni, Antar (63. Broich), Ehret (63. Yalcin) - Novakovic (63. Chihi)

FC Bayern: Rensing - Sagnol (46. Lell), Lucio (46. Demichelis), Van Buyten, Lahm (46. Jansen) - Altintop (46. Schweinsteiger), Van Bommel (46. Zé Roberto), Ottl, Kroos - Klose (46. Ngwenya), Podolski