Pierwszy mecz towarzyski: FC Augsburg - FC Bayern 1:2 (0:1)

Bayern Monachium wygrał swój pierwszy mecz w 2008 roku. Dzięki bramkom zdobytym przez Lucę Toniego (19.) i Miroslava Klose (64.) Bawarczycy pokonali FC Augsburg 2:1 (1:0). Udany debiut zaliczył więc Breno, który na boisku przebywał od 46. minuty. Jednak spotkanie przyniosło też złą wiadomość: w 34. minucie boisko musiał opuścić Oliver Kahn. Trener Ottmar Hitzfeld wykorzystał mecz towarzyski do sprawdzenia zawodników, którzy palą się do gry. Szczególnie tyczyło się do piłkarzy, którzy w czasie pierwszej rundy sezonu 2007-2008 nie mieli wielu okazji do gry.

Przed prawie komletnie wypełnionym stadionem w Augsburgu to gospodarze mieli jako pierwsi okazję na objęcie prowadzenia, a było to już w 2. minucie pojedynku, kiedy to Michael Thurk zmusił do interwencji Olivera Kahna strzałem z rzutu wolnego. Bawarczycy byli znacznie bardziej efektywni i praktycznie z pierwszego zagrożenia bramki rywala zdobyli gola. Stało się to po podaniu z Jose Sosy to Luci Toniego. Włoch uderzył piłkę głową i mógł świętować zdobycie bramki (19.).

Już 120 sekund później włoski snajper mógł podwyższyć na 2:0 po podaniu Jana Schlaudraffa, ale tym razem Toni nie wykazał się skutecznością. Bliski trafienia do siatki był Sosa (30.), ale jego uderzenie z 20 metrów ostatecznie minęło słupek Augsburgu. W 34. minucie po zderzeniu z Roland Benschneider Kahn musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Michael Rensing.

W przerwie nastąpiło kilka zmian. Philipp Lahm, Miroslav Klose, Bastian Schweinsteiger i Toni Kroos zastąpili Willyego Sagnola, Toniego, Marka van Bommela oraz Sosę. Poza tym swój debiut święcił Breno, który na boisku zastąpił swojego rodaka Lucio. Młody Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony, prezentując pewny styl gry i skutczność w pojedynkach, jednak co zrozumiałe ze względu na barierę językową przytrafiały mu się nieporozumienia z kolegami.

Po zmianie stron gra nadal była miła dla oka. W 64. minucie wynik na 2:0 podwyższył Klose, który wykorzystał piękne podanie od bardzo aktywnego Schlaudraffa. Rozmiary porażki zmniejszył strzałem z 25 metrów Timo Wenzel. W między czasie Schlaudraff trafił w poprzeczkę, zaś atomowe uderzenie Schweiniego minęło o włos słupek bramki FCA.

FC Augsburg - FC Bayern  1:2 (0:1)

FC Bayern:   Kahn (34. Rensing) - Sagnol (46. Lahm), Lucio (46. Breno), Demichelis, Lell - Altintop (81. Fürstner), Van Bommel (46. Schweinsteiger), Ottl, Sosa (46. Kroos) - Toni (46. Klose), Schlaudraff (81. Wagner)

Sędzia:   Michael Kempter (Sauldorf)

Widzów:   25.421

Bramki:   0:1 Toni (19.), 0:2 Klose , 1:2 Wenzel (80.)