Pierwsza wygrana pod wodzą Louisa van Gaala, FCB pokonuje Schalke

FC Bayern w zakończonym przed chwilą meczu o 3. miejsce w T-Home Cup pokonał Schalke 04 2:1 (2:1). Bramki dla Monachijczyków Breno (13.) oraz Benedikt Hoewedes, który w 26. minucie skierował piłkę do własnej siatki. Piłkarze z Gelsenkirchen zdołali odpowiedzieć tylko golem Halila Altintopa w 29. minucie.
Louis van Gaal wymienił praktycznie cały skład w porównaniu do wczorajszego spotkania z Hamburgiem SV przegranego 0:1. Na boisku od pierwszych minut pojawił się tylko Hamit Altintop. Swój debiut dzisiaj w koszulce bawarskiego klubu święcił Ivica Olic.

I to właśnie Chorwat błyskawicznie rozpoczął pojedynek. Już w 42. sekundzie dzięki podaniu od Thomasa Mullera Ivica mógł trafić do siatki, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Schalke. W kolejnych minutach do Bawarczycy prowadzili grę i byli bardziej aktywni na boisku.

W 11. minucie świetnym podaniem popisał się pracowity tego dnia Alexander Baumjohann. Były zawodnik Borussi MGladbach podał futbolówkę do Olica, ale ten ponownie nie był w stanie pokonał Manuela Neuera. Bayern pozostawał w kolejnych minutach stroną dominującą. W 13. minucie padła pierwsza bramka tego dnia - piłkę z prawej strony wrzucił Diego Contento, obrona Schalke nie potrafiła wybić futbolówki do której na 15 metrze dopadł Breno i skierował ją do bramki S04, dając prowadzenie 1:0.

Ten gol nie zmienił obrazu gry i nadal to podopieczni Van Gaala dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Napastnicy Schalke mieli poważne problemy z przedarciem się przez bardzo skutecznie grającą bawarską defensywę. W 17. minucie do dobrego podania od Andereasa Goerlitza nie doszedł Muller. Po pięknej akcji w 26. minucie było 2:0. Świetnie piłkę między sobą rozegrali Contento, Baumjohann, Altintop i Olic, a bezradnie przyglądający się temu przeciwnicy byli w stanie jedynie tak przeszkodzić Bawarczykom, że strzelili sobie samobójczego gola.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy niespodziewanie bramkę zdobyli gospodarzy. Schalke wykonywało rzut rożny, po którym do piłki doszedł Halil Altintop i strzałem głową pokonał Michaela Rensinga (29.). Na chwilę przed ostatnim gwizdkiem okazję na pierwszą bramkę w barwach FCB miał Baumjohann, jednak przestrzelił z 16 metrów.

Na drugą połowę Bawarczycy wyszli z jedną zmianą. Na lewej obronie Contento zastąpił Daniel Pranjic. Po zmianie stron Bayern został zepchnięty do defensywy i nastawił się jedynie na wyprowadzenie skutecznej kontry. W 47. minucie świetną okazję na wyrównanie miał Halil Altintop, jednak w ostatniej chwili został zastopowany przez Breno. Pięć minut później Rensing poradził sobie z bardzo silnym uderzeniem Levana Kobiashviliego.

Ostatnią szansę na wyrównanie Schalke zmarnowało w 56. minucie, kiedy to niecelnie na bramkę FCB uderzał Kevin Kuranyi.

FC Schalke 04 - FC Bayern 1:2 (1:2)