Orban: To przyjemne, że osiągnęliśmy nasz cel w Monachium

Pierwszy zespół Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w ramach rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Tym razem w ramach 33. kolejki ligowej podopieczni Thomasa Tuchela mierzyli się na własnym podwórku z drużyną RB Lipsk. Mimo stosunkowo dobrej gry w pierwszej połowie i prowadzenia 1:0, koniec końców ekipa RBL okazała się zdecydowanie lepsza w drugich 45 minutach.

Ostatecznie pojedynek w Monachium zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść „Byków”, którzy dzięki tej wygranej zapewnili sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Po ostatnim gwizdku w rozmowie dla klubowej TV, na temat pokonania „Bawarczyków” wypowiedział się Willi Orban.

Dzięki odważnej drugiej połowie odwróciliśmy losy meczu. Mieliśmy więcej dostępu, zmieniliśmy nieco sytuację w połowie i broniliśmy wyżej. Byliśmy bardziej konsekwentni, gdy zdobywaliśmy piłkę. Byliśmy odważniejsi, rozkręciliśmy się i zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział Orban.

W końcu osiągnęliśmy nasz cel, Ligę Mistrzów. Fakt, że udało się to tutaj, w Monachium, jest jeszcze przyjemniejszy – podsumował Willi Orban.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to Bayern nadal ma punkt przewagi nad Borussią Dortmund, ale warto wspomnieć, że ekipa BVB do akcji wkracza już dziś, kiedy zmierzy się na wyjeździe w ramach trzydziestej trzeciej kolejki z Augsburgiem.