DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Tillman wybrał Stany Zjednoczone

fot.
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Niemcy mogą pochwalić się bardzo utalentowaną młodzieżą. Niemniej jednak nie wszyscy zawodnicy decydują się na wybór niemieckiej reprezentacji.

Wielu tych piłkarzy z racji na podwójne obywatelstwo i większe szanse gry w innych reprezentacjach, decyduje się porzucić marzenia o grze dla „Die Mannschaft” i wybrać drużyny, gdzie ich szanse na występy są większe.

Jednym z takich graczy jest przede wszystkim Malik Tillman, który jeszcze nie tak dawno temu grał dla niemieckiej reprezentacji narodowej U-21. Choć w ostatnich tygodniach mówiło się o przywiązaniu ofensywnego talentu Bayernu do Niemiec, to 19-latek zdecydował inaczej.

Wychowanek bawarskiego klubu poinformował jakiś czas temu selekcjonera kadry do lat 21, że nie zamierza kontynuować swojej ścieżki jako gracz Niemiec, lecz Stanów Zjednoczonych (jego ojciec jest Amerykaninem). Trener Antonio Di Salvo (Niemcy U-21) nie ukrywał, iż decyzja zawodnika była dla niego rozczarowująca.

− Żałujemy tego. Bardzo nas to zaskoczyło, nie ukrywam tego. Zaufaliśmy mu, zapewniliśmy mu rozwój i praktykę meczową w zespole U-21. Poza tym prowadziliśmy intensywne rozmowy o jego perspektywach w dorosłej kadrze Niemiec – podsumował Di Salvo.

Nie dalej jak wczoraj słowa zostały przekute w czyn – Malik Tillman oficjalnie został powołany do dorosłej reprezentacji narodowej Stanów Zjednoczonych. Amerykanie najpierw rozegrają dwa sparingi, po czym czekają ich dwa spotkania w ramach Ligi Narodów CONCACAF.

Terminarz Amerykanów:

− 2 czerwca o 1:30: Venue TQL w Cincinnati: USA vs Maroko
− 5 czerwca o 23:00: Children's Mercy Park w Kansas City: USA vs Urugwaj
− 11 czerwca o 04:00: Q2 Stadium w Austin: USA vs Grenada
− 15 czerwca o 04:00: Estadio Cuscatlan w San Salvador: El Salwador vs USA

Źródło: USA Twitter / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...