DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Stindl Piłkarzem Grudnia w BL!

fot.
Reklama

Poznaliśmy już laureata czwartej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w kampanii 2020/21, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

W przeprowadzonym głosowaniu, Piłkarzem Grudnia wybrano Larsa Stindla, który w 4 oficjalnych meczach o stawkę dla Borussii M'Gladbach zdobył łącznie 4 bramki i zanotował 1 asystę. Tym razem spośród graczy FCB, nominowani byli Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller.

Nominowani byli:

− Florian Wirtz (Bayer 04)
− Vincenzo Grifo (SC Freiburg)
− Lars Stindl (Borussia M'Gladbach)
− Nadiem Amiri (Bayer 04)
− Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
− Thomas Mueller (Bayern Monachium)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Wrzesień: Andrej Kramaric (TSG Hoffenheim)
Październik: Robert Lewandowski (Bayern)
Listopad: Erling Haaland (Borussia Dortmund) 
Grudzień:
Lars Stindl (Borussia M'Gladbach)
Styczeń: 
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...