DieRoten.pl

Oficjalnie: Sabitzer wypożyczony do Man Utd

fot. skwiot.pl
Reklama

Dziś w nocy potwierdzone zostały kolejne doniesienia prasowe − klub ze stolicy Bawarii opuścił grający na środku pomocy Marcel Sabitzer.

Zgodnie z doniesieniami niemieckiej i angielskiej prasy, do końca sezonu 2022/23 do ekipy Manchesteru United wypożyczony został Marcel Sabitzer, który w Bayernie pełnił tylko rolę głębokiego rezerwowego.

Mimo wcześniejszych spekulacji, w umowie nie pojawił się zapis o opcji wykupu latem 2023 roku. Niemniej jednak kwestią otwartą pozostaje jego dalsza przyszłość w Monachium, zwłaszcza że nieoficjalnie 1 lipca 2023 roku, nowym piłkarzem FCB zostanie Konrad Laimer.

− Manchester United na początku tygodnia wyraził zainteresowanie Marcelem Sabitzerem. Marcel powiedział nam, że chce więcej czasu gry i jest przekonany, że dostanie go w United – powiedział Salihamidzic.

Po konsultacji z naszym trenerem Julianem Nagelsmannem, spełniliśmy prośbę i wypożyczyliśmy Marcela do Manchesteru United do 30 czerwca. Życzymy mu samych sukcesów w drugiej połowie sezonu z United – podsumował dyrektor sportowy FCB.

Marcel Sabitzer

Marcel do klubu ze stolicy Bawarii trafił latem 2021 roku z RB Lipsk za sumę 15 milionów euro. Od momentu debiutu w pierwszej drużynie FCB, rozegrał łącznie 54 spotkania, w których to strzelił 2 bramki, zanotował 2 asysty oraz sięgnął po 3 tytuły.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...